Merkezefendi’de kadın üreticiler sürülerini büyütüyor – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de kadın üreticiler sürülerini büyütüyor

Merkezefendi’de kadın üreticiler sürülerini büyütüyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 31 Mayıs 2023 Çarşamba - 14:48Güncelleme: 31 Mayıs 2023 Çarşamba - 14:48
Merkezefendi’de kadın üreticiler sürülerini büyütüyor

Merkezefendi Belediyesince, “Kırsal Kalkınma Eylen Planı” uygulamasıyla kadın üreticilere dağıtılan koyunlar kuzu vermeye başladı.

Merkezefendi Belediyesi; Altındere, Yeşilyayla, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi, Salihağa ve Aşağışamlı mahallelerinde 59 kadın üreticiye 354 koyun ve koç ile 6 aylık yem desteği sağladı. Dağıtımı yapılan koyunlar, ilk yavrularını verdi.

DOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Altındere Mahallesi’nde ikamet eden Feride-Nihat Akçay çifti, hibeler için Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür ederek, “Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan bize beş koyun, bir koç ve yem desteği sağladı. Kadın üretici olan eşimin üzerinden bizlere verilen koyun ve koçlar ile verimli üretime devam ediyoruz. Bir hafta önce bir kuzumuz daha doğdu. Hep beraber bu yaylada koyunları ve koçları otlatıyoruz. Babadan kalma yerimizde, yolumuz var, suyumuz var düzenimiz iyi” dedi.

Haberin DevamıReklam
“ÜRETİME KATKI SAĞLIYORUZ”

Üreticinin her zaman yanında olduğunu ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise, “Merkezefendi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekip arkadaşlarımızla birlikte insana dokunan, insan odaklı projeler ve hizmetler gerçekleştiriyoruz. ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ dahilinde 7 mahallemizde, kadın üreticilerimize küçükbaş hayvan desteğinde bulunmuştuk. Bu proje sayesinde üreticilerimizin ürettiği hayvanlarla, hayvansal üretime katkı sağlamış olduk. Merkezefendi’de girişimci kadınlar ile üretimi artırarak sürdürülebilir kalkınmayı sağlayacağız” diye konuştu.