21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de ilaçlama çalışmaları

Merkezefendi’de ilaçlama çalışmaları

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Mayıs 2022 Çarşamba - 17:12Güncelleme: 26 Mayıs 2022 Perşembe - 09:27
Merkezefendi’de ilaçlama çalışmaları

Merkezefendi Belediyesi, 14 araç ve 39 personel ile sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları yapıyor.

Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce, çevre sağlığı açısından yan etkisi bulunmayan Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla mücadele çalışması gerçekleştiriyor. Sivrisineklerin ve haşerelerin üreme noktaları olan yerler büyük bir titizlikle ilaçlanıyor. 14 araç ve 39 personel ile sürdürülen çalışmalar, belirlenen program doğrultusunda tüm mahallelerde gerçekleştiriliyor.

İlaçlama çalışmalarında haşerelere karşı erken önlem alınmasının önemine dikkat çeken Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, yapılan çalışmalarda ekolojik dengenin korunduğunu belirtti.

Haberin DevamıReklam

İlçede yaşayan vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmeleri için çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yaz ayları gelmeden önce sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi açısından erken dönemde yapılan ilaçlama mücadele büyük önem taşıyor. Belirli bir takvim çerçevesinde Merkezefendimizin tüm mahallelerinde ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz hemşehrilerimizin sağlığı ve huzuru için tüm gücüyle çalışıyor. Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir Merkezefendi için faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.