16.07.2020, Perşembe
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de halk süt dağıtımı devam ediyor

Haber Merkezi - 24 Haziran 2020 Çarşamba - 18:17 Merkezefendi’de halk süt dağıtımı devam ediyor

Merkezefendi Belediyesi, coronavirüs salgını nedeniyle ara verdiği halk süt dağıtımına tekrar başladı.

A- A+

İlçe sınırları içerisinde ikamet eden 2-5 yaş arasındaki çocuklara yönelik doğal ve sağlıklı Halk Süt dağıtımı Covid-19 salgını nedeniyle durdurulmuştu. Yeni normalleşme süreciyle dağıtım yeninden başlarken, ekipler her gün belirlenen mahallelerde çocuklara sütlerini ulaştırıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, proje çerçevesinde gelecek aydan itibaren, yeni kayıtlar Merkezefendi Belediyesi resmi internet sayfası http://www.merkezefendi.bel.tr/ üzerinden yapılacapı bildirildi. Ay bazlı olarak oluşturulan sistemden 5 yaşını dolduran çocuklar çıkarılırken, 2 yaşına giren çocuklar sisteme alınacağı kaydedildi.

“MERKEZEFENDİ’DE ÇOCUKLARIMIZ SAĞLIKLA BÜYÜYECEK”

Merkezefendi’de çocukların sağlıkla büyüyeceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Halk Süt dağıtımına tekrardan başladıklarını söyledi. Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde başlatmış olduğumuz, Pandemi nedeniyle durdurmak zorunda kaldığımız Halk Süt’ün dağıtımına tekrar başladık.2-5 yaş arasındaki çocuklarımızın sağlıklı, kaliteli ve doğal bir şekilde süt tüketebilmeleri için gerçekleştirdiğimiz bu önemli projeye kaldığımız yerden devam ederek başvuru yapan ailelerimize sütlerimizi ulaştırıyoruz. Bütün çalışmalarımız, projelerimiz ve hizmetlerimiz Merkezefendi ve Merkezefendililer için. Halk Süt ile Merkezefendi’de çocuklarımız sağlıklı süt içecek, sağlıkla büyüyecek” dedi.