20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de Gamateks Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi...

Merkezefendi’de Gamateks Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi şubatta açılacak

Haber Merkezi - 29 Aralık 2021 Çarşamba - 15:13 Merkezefendi’de Gamateks Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi şubatta açılacak

Merkezefendi Belediyesince çocukların gelişimine katkı sağlamak, çocukları okul öncesinde eğitim hayatına hazırlamak ve çalışan kadınlara destek amacıyla ilçeye kazandırılan gündüz bakım evlerinin ikincisi olan Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi, 2022 yılının şubat ayında hizmete açılacak.

A- A+

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, kapılarını açmaya hazırlanan gündüz bakımevinde incelemelerde bulundu. 799 metrekarelik alana sahip gündüz bakımevi bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Gündüz bakımevinde 4 sınıf, uyku odası, rehberlik ve revir odası, etkinlik alanı, açık oyun alanı, spor-sanat odası, bekleme alanı, öğretmenler odası, yemekhane ve mutfak bulunuyor.

İlçeye ikinci kreşi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Her çocuk özeldir. Okul öncesi eğitim her çocuğumuzun hakkıdır. İlçemizde özellikle eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliğini sağlamak ve kadın istihdamını artırmak için çalışıyoruz. Çocuklarımızın geleceği bizler için çok önemli. Tüm çalışmamız Merkezefendimiz için” dedi.