04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de engelsiz ulaşım başladı

Haber Merkezi - 14 Ağustos 2020 Cuma - 15:49 Merkezefendi’de engelsiz ulaşım başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin “Engelsiz Ulaşım” projesi hayata geçirildi. Merkezefendi ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşların yararlandığı projeye özel bireyler ilgi göstermeye başladı.

A- A+

Randevu alarak engelsiz ulaşım hizmetinden yararlanan iki çocuk babası Şakir Akhan, “Merkezefendi Belediyesi’nin ‘Engelsiz Ulaşım’ projesini sosyal medyadan öğrendim. Belirtilen iletişim hattını arayarak bu hizmetten yararlanmak istediğimi belirttim. Görevliler, ertesi günü beni engelliler için hazırlanmış özel araç ile evimin önünden alıp gideceğim yere bıraktı. İşlerimi bitirdikten sonra yine aynı araç ile beni yine evime getirdiler. Bu hizmetten ben çok memnun kaldım. Benim gibi engelli özel insanların da memnun kalacağına eminim. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“ÇİLEMİZ SONA ERDİ”

Engelli çocuğunun tedavisi için Engelsiz Ulaşım hizmetinden yararlanan Belkıs Özveren de ise memnuniyetini “Ben de bu projeyi sosyal medya üzerinden öğrendim. Kızımın tedavisi için bu hizmetten yararlanmak istediğimi görevlilere bildirerek, randevu aldım. Sabahleyin görevliler kızım ile beni evimden aldılar. Sağlık merkezine bıraktılar. Kızımın tedavisi tamamlandıktan sonra aynı araçla evimize bıraktılar. Bu proje öncesi, kızımı toplu taşıma araçları ile sağlık merkezlerine götürüyor ve çok zorluklar yaşıyordum. Bundan sonra Merkezefendi Belediyesi sayesinde bu zorlukları yaşamayacağız. Merkezefendi Belediyesi’ne teşekkür ederim” sözleriyle dile getirdi.

“HEMŞERİLERİMİZİN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZDUR”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, özel bireylerin kendileri için önemli olduklarını belirtti. Doğan, “İlçemizdeki engelli hemşerilerimizin bu projeden yararlanması bizleri mutlu edecektir. Onların yaşamlarını daha kolay hale getirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Başlattığımız projeden yararlanan hemşerilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” diye konuştu.