28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de Engelliler Haftası etkinlikleri

Merkezefendi’de Engelliler Haftası etkinlikleri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Mayıs 2023 Cuma - 16:01Güncelleme: 12 Mayıs 2023 Cuma - 16:01
Merkezefendi’de Engelliler Haftası etkinlikleri

Merkezefendi Belediyesi tarafından Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla uçurtma şenliğinden asker eğlencesine bir dizi etkinlik düzenlendi.

Dünya Engelliler Haftası’nın ilk gününde Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisinin özel öğrencileri ve il genelinde faaliyet gösteren engelli dernekleri ile birlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nda farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi.

Haftanın ikinci gününde Engelsiz Yaşam Akademisinde eğitim gören özel öğrenciler, Ornaz Vadisi’nde düzenlenen etkinlikte uçurtma uçurup, top oynadı, şarkılar söyledi, dans ederek doğa ile iç içe, keyifli bir gün geçirdi.

Engelliler Haftası’nın üçüncü gününde ise Merkezefendi Belediyesi tarafından bir günlüğüne temsili olarak asker uygulamasına katılacak olan özel bireylere asker eğlencesi düzenlendi. Merkezefendi Belediyesi Nergis Düğün Salonu’nda düzenlenen programa özel bireyler aileleri ile birlikte katıldı.

Türk bayraklarıyla donatılan tören alanında aileler, kınayı bir günlük asker olacak evlatlarının başında gezdirdi. Çocuklarını askere uğurlayacak olan anne ve babalar, kına yakılırken duygu dolu anlar yaşadı. Avuçlarına kına yakılan özel bireyler, şarkılar ve türküler eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Hayalleri gerçek olan Engelsiz Yaşam Akademisinin özel kursiyerlerinin mutlulukları gözlerinden okundu. Özel bireylerin annelerinin Anneler Günü de gerçekleştirilen asker eğlencesinin ardından kutlandı. Özel bireyler Anneler Günü’nde annelerine hediyeler verdi.