30.11.2021, Salı
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

Merkezefendi’de Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

Haber Merkezi - 20 Kasım 2021 Cumartesi - 19:45 Merkezefendi’de Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

Merkezefendi Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) işbirliğiyle “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ne” özel program düzenlendi.

A- A+

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklere Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı. Doğan, çocuklarla birlikte el baskısı yaptı, tiyatro izledi. Yarın da devam edecek olan etkinliklerde tiyatro, konser, el baskısı boya çalışması, ritim, oyun hamuru atölyeleri, masal anlatımı ve çeşitli çocuk aktiviteleri gerçekleştirilecek. Etkinlikler yine 13.00, 14.15 ve 15.30 saatleri arasında yapılacak.

“ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Dünya Çocuk Haklarını Koruma Günü’nde UCİM ile birlikte güzel bir etkinliğe imza attıklarını belirtti. Doğan, “Sevgili öğretmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Gönüllülerimize de teşekkür ediyorum. Bizler çocuklarımıza yaşanılabilir, güvenli, güzel bir ülke bırakmak için çalışıyoruz. Yerel yöneticilerin özellikle çok büyük bir görevi var, inanın ki bunu sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklar bizim için çok önemli, çocuklar bizim geleceğimiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız. Çocuklarımıza güzel miras bırakmak istiyoruz. Çocuklarımızı her türlü hukuksuzluklardan korumak, onları her türlü haksızlıklardan korumak, işte diğer bir görevimizde bu” dedi.

EĞİTİM VE SAĞLIKTA FIRSAT EŞİTLİĞİ

Çocukların eğitim ve sağlıktaki fırsat eşitliğini önemsediklerini vurgulayan Doğan, bu alandaki hizmeti geliştirmek üzere 8 mahallede kadın çocuk yaşam merkezleri açtıklarını anımsattı. Doğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Buralarda eğitimde adaleti sağlamaya çalıştık. Buralarda çocuklarımız için branş dersleri veriyoruz, Türkçe, matematik, sosyal bilimler, fen bilimleri dersleri veriyoruz. Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’mizde küçük çocuklarımız için satranç, robotik kodlama, yabancı dil eğitimleri veriyoruz. Biz istiyoruz ki anneler işteyken, çocuklarımız okul zamanı haricindeki vakitlerini doğru düzgün eğitim alarak ve doğru düzgün kişilerin eğitim verdiği kurumlarda geçirsin. Yine çocuklarımız için kreşler yaptık. İlk kreşimizi sevindik mahallemize yaptık. Hem bir kadın başkan olarak kadın istihdamını arttırmak istiyoruz hem de dediğim gibi çocuklarımızın iyi eğitim almasını en büyük isteğimiz.

Maalesef günümüzdeki artan ekonomik zorluklar, ekonomik güçlükler artık annelerin ve babaların belini iyice bükmeye başladı. İşte mahallelerde açtığımız bu kreşlere hem ulaşım çok kolay hem de sizler açısından maliyeti çok düşük oluyor. Her aile çocuklarını özel okula gönderemiyor. İşte açtığımız bu kreşler gerçekten çok güzel. Yabancı dil eğitimden tutun, sporundan tutun, enstrüman kurslarından tutun, sadece öğretimde değil eğitim hayatında da çok büyük katkılarımız oluyor. Çok yakın bir zamanda ocak ayının sonunda ikinci kreşimizi Muratdede Mahallemizde yani eski adıyla Yeşilyurt Mahallemizde açacağız. Son kreşimizi de İlbade Mahallesi’nde önümüzdeki yıl açmayı planlıyoruz. Geldiğiniz için katılımınız için çocuklarınıza bugünü ayırdığınız için onlara bu özeni gösterdiğiniz için çok çok teşekkür ediyorum.”