Merkezefendi’de dağıtılan koyunlar üçe katlandı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de dağıtılan koyunlar üçe katlandı

Merkezefendi’de dağıtılan koyunlar üçe katlandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Mayıs 2022 Perşembe - 16:18Güncelleme: 5 Mayıs 2022 Perşembe - 16:19
Merkezefendi’de dağıtılan koyunlar üçe katlandı

Merkezefendi Belediyesi tarafından geçen yıl “Kırsal Kalkınma Eylem Planı” kapsamında dağıtılan koyunlar yavru vererek, sayılarını üçe katladı.

Merkezefendi Belediyesi, uyguladığı “Kırsal Kalkınma Eylem Planı” ile Yeşilyayla, Kumkısık, Altındere, Üzerlik, Çeltikçi ve Salihağa mahallelerinde küçükbaş hayvancılık yapan kadın üreticilere toplam 135 koyun ve 27 koç olmak üzere toplamda 162 küçükbaş hayvan dağıtımı yaptı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bu ve benzeri projelerle yetiştiricilerin yanında yer almaya devam edeceklerini belirtti. Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmaya devam ediyoruz. Ekip arkadaşlarımızla birlikte insana dokunan, onların yükünü hafifleten projeler ve hizmetler gerçekleştiriyoruz. ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ doğrultusunda 5 mahallemizde, kadın üreticilerimize küçükbaş hayvan desteğinde bulunmuştuk. Destek projemizde 1 yılı doldurmadan hayvan sayımızı toplamda 3 katına çıkararak hayvansal üretime katkı sağladık, katkı sağlamaya da devam edeceğiz. Merkezefendi’de üretim sürüyor, hem kadınlar hem Merkezefendi kazanıyor” açıklamasını yaptı.

Haberin DevamıReklam
Yeşilyayla Mahallesi’nden 43 yaşındaki İkbal Yıldırım ise, desteklerinden dolayı Merkezefendi Belediyesine teşekkür etti. Yıldırım, “Merkezefendi Belediyesi’nin ‘5 koyun ve bir koç’ projesini duydum, başvurdum, o da bize çıktı. Koyunlar, koç, yem ve saman ile bize teslim edildi. Koyunlarım çoğalmakta. Bu da benim için ek gelir oldu, çocuklarımın eğitimi için iyi geldi, destek oldu. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan Hanım’a çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Ayşe Ellek ise, “Üzerlik Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın küçükbaş hayvan verdiğini duyunca gittim, başvuruyu yaptım. Şeniz Hanım bize 5 koyun bir koç olmak üzere küçükbaş hayvan verdi. Yonca, yem ve saman da verdi. Koyunlarımdan sekiz tane kuzum oldu, çoğaldık. Şeniz hanımdan Allah razı olsun, kendilerine çok teşekkür ederiz” dedi.