25.06.2022, Cumartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi, her ay 7 bin...

Merkezefendi Belediyesi, her ay 7 bin 500 çocuğa süt ulaştırıyor

Haber Merkezi - 16 Ekim 2021 Cumartesi - 11:50 Merkezefendi Belediyesi, her ay 7 bin 500 çocuğa süt ulaştırıyor

Merkezefendi Belediyesinin, çocukları sağlıklı ve güvenli sütle buluşturmak amacıyla başlattığı “Halk Süt” projesi 2 yaşında. “Halk Süt” uygulamasıyla ilçede her ay 7 bin 500 çocuğa, 30 ton sağlıklı ve doğal süt ekipler tarafından ulaştırılıyor.

A- A+

Merkezefendi belediyesinin 16 Ekim 2019’da hayata geçirdiği “Halk Süt” projesiyle bugüne kadar 558 ton doğal ve sağlıklı süt, 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklara ulaştırıldı. Sütün alındığı yerli üreticiye de ortalama aylık 100 bin lira destek sağlandı. Merkezefendi Belediyesinin, Türkiye genelinde nüfusa oranla çocuklara en çok süt desteğinde bulunan yerel yönetim olduğu belirtildi.

Halk Süt ile hem çocukların hem ailelerin hem de yerli üreticinin yüzünün güldüğünü belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocuklara verdikleri sözü tuttuklarını söyledi. Doğan, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Biz çocuklarımıza bir söz verdik ve sözümüzü tuttuk. ‘Sağlıklı, doğal ve güvenilir süt her çocuğun hakkıdır’ diyerek geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha sağlıklı yetişmesi için 16 Ekim 2019 Dünya Gıda Günü’nde başlattığımız Merkezefendi Belediyesi Halk Süt Projemiz bugün iki yaşında. Biz, iki yıldır sağlıklı ve doğal sütü çocuklarımızın adreslerine teslim ediyoruz. Bugün itibariyle her ay 7 bin 500 çocuğumuza toplam 30 bin litre Halk Süt ulaştırıyoruz.  Bununla birlikte alımlarımızı yaptığımız kooperatif ve birlikler aracılığıyla yerel üreticimizi destekliyoruz. Merkezefendi’de hem üreticimizin, hem çocuklarımızın yüzü Halk Süt ile gülüyor. Çocuktan yaşlısına, esnafından üreticisine herkesin mutlu ve huzurlu olduğu bir Merkezefendi için, sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmaya, hemşehrilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”