30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de çare kapınızda ziyaretleri

Merkezefendi’de çare kapınızda ziyaretleri

Haber Merkezi - 15 Kasım 2021 Pazartesi - 11:04 Merkezefendi’de çare kapınızda ziyaretleri

Merkezefendi Belediyesince, vatandaşın ihtiyaçları ve isteklerinin doğrudan karşılanması için başlatılan “Çare Kapınızda” projesi kapsamında ev ziyaretleri gerçekleştiriliyor.

A- A+

Çare Kapınızda ekipleri, geçen yıl kış aylarında çok sayıda mahalleye giderek, talep ve şikayetleri yerinde dinlemişti. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarına tekrar başlayan Çare Kapınızda ekipleri, Gümüşçay Mahallesi’nde ev ev ziyaretler yapıyor. Mobil sosyal yardım aracı ile birlikte çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşın istek ve taleplerini anında çözüyor.

 

BİN 474 TALEP KARŞILANDI

Çare Kapınızda ekipleri geçtiğimiz kış döneminde kapılarını çaldıkları Merkezefendililerden aldıkları bin 658 talebin bin 474 tanesi yerine getirildi. Diğer kamu kurumlarıyla ilgili 184 talebin ise 101 tanesi çözüme kavuşturuldu. ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ projesi kapsamında ev temizliği, boya-badana, beyaz eşya, mont, kışlık kıyafet ve ayakkabı, kömür, gıda kolisi desteği, yol, asfalt, kaldırım ve bunun gibi birçok konu çözüme ulaştırılıyor.

“MERKEZEFENDİ’DE HİÇ KİMSE ÇARESİZ DEĞİL”

Çare Kapınızda projesinden ilçe halkının memnun olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendili hemşehrilerimizi her zaman dinliyor, onlarla her fırsatta görüşüyoruz. Bu sayede hizmetlerimizle ilgili yönlendirmeleri daha sağlıklı yapma fırsatı buluyoruz. Hemşehrilerimizin talepleri, şikayetleri, düşündükleri bizler için çok önemli. Hizmet etme noktasında üzerimize ne düşüyorsa var gücümüzle çalışıyoruz. ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ projesi ile hemşehrilerimize ulaşmaya, sorunlarını ve taleplerini dinleyip çözüme kavuşturmaya devam ediyoruz. Ekiplerimiz mahallelerimizde kapı kapı dolaşıyor. Özellikle çocuklarımızın kış aylarında üşümemesi için bot, mont ve kışlık kıyafet ihtiyacını anında karşılıyoruz. Hemşehrilerimiz de bu hizmetimizden oldukça memnun. Çünkü herkesin her zaman belediyeye gelme imkanı, fırsatı olmuyor. Bu noktada bizler onların ayağına gidiyoruz, hizmet onların ayağına gidiyor. Merkezefendi Belediyesi olarak hiçbir hemşehrimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Talep ve sorunlar için çözüm üretmeye devam edeceğiz. Merkezefendi’de hiç kimse çaresiz değil” dedi.