26.11.2020, Perşembe
3 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de asansör periyodik kontrol yetkisi Makine Mühendisleri Odası’na verildi

Haber Merkezi - 17 Kasım 2020 Salı - 13:42 Merkezefendi’de asansör periyodik kontrol yetkisi Makine Mühendisleri Odası’na verildi

Merkezefendi Belediyesi ile Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi arasında asansör periyodik kontrol protokolü imzalandı.

A- A+

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Makine Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, Asansör Periyodik kontrol yönetmeliği gereğince 4 yıllık protokole imzaladı. Geçmiş dönemlerde özel bir şirket tarafından yapılan asansör periyodik kontrol yetkisi, imzalanan protokolle Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’ne verildi. Periyodik bakım protokolü 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği bildirildi.

“TÜM ASANSÖRLER DENETLENECEK”

Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ile imzalanan periyodik kontrol protokolün çok önemli olduğunu söyleyen Doğan, “Protokolümüz 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli. 4 yıl boyunca ilçe sınırları içerisinde bulunan asansörlerin periyodik kontrollerini Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ile ortak çalışmalarla gerçekleştireceğiz. İlçe sınırları içerisinde vatandaşlarımızın güvenliği açısından tüm asansörler denetlenecek” dedi.

“BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR EDERİZ”

Makine Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, 3 yıl aradan sonra asansör periyodik kontrolünün tekrar odaları tarafından gerçekleştirilecek olmasından mutlu olduklarını belirtti. Prof. Dr. Öztürk, “2012 yılında resmi olarak odamızca yapılmaya başlanan, 2017-2020 yılları arasında özel bir muayene kuruluşu tarafından gerçekleştirilen asansör periyodik kontrolleri 3 yıl aradan sonra tekrar odamız tarafından yapılacaktır. Bu çerçevede odamıza güvenen, işi ehline teslim eden Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan’a teşekkür ederim. ‘Halkçı belediyecilik’ anlayışına paralel olarak ‘Halk için Mühendislik’ hizmetlerini yerine getiren Odamız arasındaki teknik işbirliği ve dayanışma her zaman devam edecektir” şeklinde konuştu.