29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de 85 özel birey mezun olup...

Merkezefendi’de 85 özel birey mezun olup kep attı

Haber Merkezi - 10 Temmuz 2021 Cumartesi - 11:28 Merkezefendi’de 85 özel birey mezun olup kep attı

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nin 16 atölyesinde eğitim gören 85 özel öğrenci, düzenlenen törenle mezun oldu.

A- A+

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Necdet Yılmaz, birim müdürleri, muhtarlar, meclis üyeleri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

 

Tören öncesinde Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi öğrencilerinin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan sergi sunuldu. Serginin açılışını Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, protokol üyeleri ve öğrenciler birlikte gerçekleştirdi. Törende birbirinden güzel etkinlikler sahneleyen özel bireyler, tören sonunda keplerini havaya atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

“ÖZEL BİREYLERİN YANINDA DURACAĞIZ”

Özel bireylerin sonuna kadar yanlarında duracaklarını belirten Doğan,“Onlar bizim için çok değerli özel ve kıymetli çocuklar. Hepsinin keşfedilmeyen bir özelliği var. Akademimizde her biri yeteneğini keşfediyor. Ben kendilerini ziyaret ediyorum, onların yanlarında oluyorum. Yetenekli çocuklarımız var. Yetenekli çocuklarımızın sonuna kadar yanlarında duracağız. Nereye kadar ilerliyorlarsa bizler de peşlerinden gideceğiz. Hayallerini gerçekleştirmek için uğraşacağız. Onlar çok heyecanlı ve çok mutlular. Bu heyecanlarını, mutluluklarını gözlerinden okuyabiliyorum. Öğrencilerimizin bir yıl boyunca hazırlamış olduğu el emeği göz nuru ürünleri sizlerin beğenisine sundular. Bu başarıda, heyecanda, mutlulukta kurumlarla kurduğumuz diyaloglar da etken. Çocuklarımızla çok daha güzel projeler yapacağız. Merkezefendi bu dönemde üretecek demiştik, kadınlar üretmeye başladı. Özel çocuklarımızı da istihdama dahil edeceğiz, onları hayata bağlayacağız. Öncelikle özel çocukların anne ve babalarını tebrik ediyorum. Zor koşullarda da olsa akademiye getiriyorsunuz. Büyük bir çaba gösteriyorsunuz. Eğitim anlamında gelişmelerini sağlamak için akademiye getirdiğiniz, zaman ayırdığınız için çok çok teşekkür ediyorum. Bu değişim sizinle başlayacak. Özel çocuklarımız için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Burada ‘emek’ çok fazla” diye konuştu.