26.11.2020, Perşembe
3 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de 65 yaş ve üzeri için evde bakım hizmeti

Haber Merkezi - 15 Kasım 2020 Pazar - 13:54 Merkezefendi’de  65 yaş ve üzeri için evde bakım hizmeti

Merkezefendi Belediyesince, ilçe genelinde yaşayan 65 yaş ve üzerindekiler için evde bakım hizmeti başlatıldı.

A- A+

Sosyal belediyecilik anlayışını sürdürmeyi hedefleyen Merkezefendi Belediyesi tarafından başlatılan Evde Bakım Hizmetleri kapsamında oluşturulan ekipler, 65 yaş ve üzeri bakıma ve ilgiye muhtaç kişilerin egzersiz danışmanlığını, psikolojik destek, ev temizliğini ve kişisel temizlik bakımını gerçekleştiriyor.

 ‘Ailenizden Biri’ sloganıyla faaliyete başlayan Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanmak isteyen Merkezefendililerin, https://merkezefendi.bel.tr/evdebakim/ adresinden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden kayıt yaptırıp bilgi alabileceği belirtildi.

Huzurlu ve mutlu bir ilçe için çalıştıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hemşehrilerimize hizmet yolunda sosyal projelere büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda göreve geldiğimiz tarihten itibaren insana dokunan, hemşehrilerimize fayda sağlayan birçok sosyal projeyi hayata geçirdik. Bu noktada, 65 yaş üstü yaşlı, hasta, bakıma muhtaç veya engelleri nedeniyle gündelik ihtiyaçlarını yerine getiremeyen hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ‘Evde Bakım Hizmetileri’ni başlattık. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yapılan hizmet kapsamında hemşehrilerimizin egzersiz danışmanlıklarını, ev temizliği ve kişisel bakım temizliklerini gerçekleştiriyor, psikolojik destek sağlıyoruz. Hemşehrilerimizin her zaman yanındayız. İlçemizde yaşam kalitesini artırmak, huzurlu ve mutlu bir ilçe amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.