24.05.2022, Salı
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de 50 noktaya yer altı çöp...

Merkezefendi’de 50 noktaya yer altı çöp konteyneri konuldu

Haber Merkezi - 28 Şubat 2022 Pazartesi - 15:54 Merkezefendi’de 50 noktaya yer altı çöp konteyneri konuldu

Merkezefendi Belediyesince, ilçenin çeşitli mahallelerinde belirlenen 50 noktaya yer altı çöp konteyneri konuldu.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, ilçede çevre ve halk sağlığını koruyabilmek, ilçenin daha çağdaş ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmek için pilot noktalarda başlatılan yer altı çöp konteyneri uygulamasını yaygınlaştırıyor.

Uygulamayla çöp ve atıklar yer altında tutularak koku, bakteri ve benzeri istenmeyen sonuçların önüne geçiliyor. Görsel kirliliğin de tamamen ortadan kalktığı bu sistemde yer altına yerleştirilen çöp konteynerleri ile hem yer açısından hem de uzun kullanımı sayesinde bütçeden de tasarruf ediliyor. 2 bin 200 litre kapasitesine sahip beton soketli yeraltı konteyner sistemi şu ana kadar 50 farklı noktaya yerleştirildi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 50 farklı noktaya yerleştirilen yer altı çöp konteynerleri ile biyolojik ve görsel kirliliğin önüne geçeceklerini, daha sağlıklı, daha temiz bir Merkezefendi için hiç durmadan çalıştıklarını söyledi. Doğan, şunları kaydetti:

“Merkezefendimizde pilot uygulamasını başlattığımız modern yeraltı çöp konteynerleriyle, çöp ve atıkları yer altında izole ederek, kötü koku, bakteri, hastalık riski gibi istenmeyen sonuçların önüne geçiyoruz. Hemşerilerimizin ihtiyaçları ve atık eğilimlerini göz önüne alarak mahallelerimizde uygulamaya devam ettiğimiz modern yer altı çöp konteyner projemiz, sağladığı hijyenin yanında, uzun kullanım ömrü sayesinde bütçemizde de tasarruf sağlayacak. Yer altı çöp konteyneri sistemiyle biyolojik kirlilikle mücadele edip hijyen sağlarken, ilçemizin estetiğine uygun bir yapı oluşturarak görsel kirliliği de önleyeceğiz.”