05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de 4 bin öğrenciye 3 milyon...

Merkezefendi’de 4 bin öğrenciye 3 milyon 840 bin TL öğrenim yardımı

Haber Merkezi - 26 Mayıs 2022 Perşembe - 09:25 Merkezefendi’de 4 bin öğrenciye 3 milyon 840 bin TL öğrenim yardımı

Merkezefendi Belediyesi, 2021-2022 eğitim yılında 4 bin öğrenciye toplam 3 milyon 840 bin Türk Lirası öğrenim desteği sağlandığını açıkladı.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından tespiti yapılan ortaokul ve lisede eğitim gören 4 bin öğrencinin yararlandığı öğrenim yardımının ödemelerinin bu ay itibariyle tamamlandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada,  ekim ve mayıs döneminde öğrencilere aylık 120 TL olmak üzere 8 ay boyunca toplamda 3 Milyon 840 Bin Türk Lirası öğrenim desteği sağlandığı ifade edildi.

 “ÖĞRENCİLERİMİZİN VE VELİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Haberin DevamıReklam

Her çocuğun okumasını ve hayallerinden vazgeçmemesi gerektiğini dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak verdiğimiz tüm hizmetler, yaptığımız tüm yatırımlar çok önemli ve değerli. Ancak biz eğitimi temel öncelik olarak kabul ediyoruz. Merkezefendi’de eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla öğrencilerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve ailelerimize destek olmak amacıyla bu yıl da öğrenim desteğinde bulunduk. Merkezefendi Belediyesi olarak öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Geleceğin dünyasını şekillendirecek çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz“ diye konuştu.