11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve...

Merkezefendi’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Nisan 2023 Pazar - 18:35Güncelleme: 23 Nisan 2023 Pazar - 18:38
Merkezefendi’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları

Merkezefendi Belediyesinin hazırladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programında çocuklar, kendilerine ayrılan günde doyasıya eğlendi.

Merkezefendi’de coşkulu bayram kutlama geleneğini sürüyor. Merkezefendi Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel çeşitli etkinlikler düzenlendi. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklere çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

GÜN BOYU ETKİNLİK

Şenliğin ilk etkinliğinde Merkezefendi Belediyesi Çocuk Orkestrası, konser verdi. İlk defa sahneye çıkan orkestra, birbirinden güzel şarkıları seslendirdi. Salondaki minikler de şarkılara eşlik etti.

Ardından Vantrolog Kukla gösterimi sunuldu. Kukla ile birlikte şarkılar söyleyen çocuklar, kendilerine yöneltilen soruları da yanıtladı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı gösterimde çocuklar keyifli anlar yaşadı.

Haberin DevamıReklam
Günün son etkinliğinde ise çocuk şarkıları ile tanınan Müzisyen Onur Erol sahne aldı. Çocukların en çok sevdiği şarkıları söyleyen Erol’un konseri bir saat sürdü. Servergazi Salonu dolduran çocuklar, bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği’nde kendi anahtarlığını tasarla, yüz boyama, şişme oyun grupları etkinlikleri de gerçekleştirildi. Ayrıca çeşitli ikramlarda bulunuldu.

DOĞAN, ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMADI

Düzenlenen etkinliklerde çocukları yalnız bırakmayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocukların bayramını kutladı. Doğan, “Bugün, çocuklarımızın günü. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük bir sevgi ve güvenle çocuklarımıza armağan ettiği bir bayram, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Merkezefendi’de bayramlarımızı her zaman büyük bir coşkuyla kutladık, kutlamaya da devam ediyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak bugüne özel birbirinden güzel etkinlikler düzenledik. Çocuklarımız da tüm gün boyunca doyası eğlendi. Onların yüzünün gülmesi, mutlu olması ve sağlıkla büyümesi için çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza aydınlık bir gelecek sunmak için her zaman mücadele edeceğiz” dedi.