29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Yağlı Güreşleri 26 Haziran’da

Merkezefendi Yağlı Güreşleri 26 Haziran’da

Haber Merkezi - 20 Haziran 2022 Pazartesi - 15:35 Merkezefendi Yağlı Güreşleri 26 Haziran’da

Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek “Merkezefendi Yağlı Güreşleri”, 26 Haziran Pazar yapılacak.

A- A+

Merkezefendi Yağlı Güreşleri’nin ikincisi, 26 Haziran Pazar günü düzenlenecek. Şemikler Spor Tesisi’nde saat 11.00’de başlayacak güreşlerde pehlivanlar 13 kategoride güreş tutacak.

Başpehlivanlık için Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Hasan Cengiz, Mustafa Taş, Yusufcan Zeybek ve Cengizhan Şimşek ile birlikte 30 güreşçi er meydanına çıkacak.

Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden de 50’ye yakın güreşçinin katılacağı organizasyonda 600 pehlivan mücadele edecek.

Haberin DevamıReklam

Organizasyonla ilgili açıklamada bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, er meydanında altın kemerli başpehlivanların kıran kırana mücadele edeceğini belirterek, “Türkiye’nin önde gelen başpehlivanlarının er meydanına çıkacağı Merkezefendi Yağlı Güreşlerini büyük bir heyecanla Merkezefendimizde gerçekleştireceğiz. İlçemizde ikinci kez düzenlediğimiz güreşlerimize Kırkpınar’ın altın kemerli başpehlivanlarının da aralarında bulunduğu 30 başpehlivan, Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüzden 50’ye yakın sporcumuz olmak üzere toplamda 600 pehlivan kıyasıya mücadele edecek. Pazar günü gerçekleştirecek olduğumuz güreşlerimize tüm Merkezefendili ve Denizlili hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.