Merkezefendi Sanat Merkezi hizmete girdi – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Sanat Merkezi hizmete girdi

Merkezefendi Sanat Merkezi hizmete girdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Aralık 2022 Perşembe - 13:34Güncelleme: 22 Aralık 2022 Perşembe - 22:05
Merkezefendi Sanat Merkezi hizmete girdi

Denizli’ye Merkezefendi Belediyesince sanat merkezi kazandırıldı. Hizmete sunulan Merkezefendi Sanat Merkezi’nde müzik, resim ve el sanatları kursları düzenleniyor.

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye yeni bir sanat merkezi kazandırıldı. Merkezefendi Sanat Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Çam Sokak’ta hizmete sunuldu.

 

Merkezefendi Sanat Merkezi’nde; piyano, keman, gitar, perküsyon, bateri, bağlama, bas gitar, elektro gitar, çello, klarnet, şan, ritim ve orff gibi enstrüman kursları veriliyor.

Güzel sanatlar lisesi ve fakültesine hazırlanmak isteyen öğrencilere de akademik resim kursu olanağı sunuluyor. veriliyor.

Ayrıca seramik, tel kırma ve ev dekorasyonu kursları da düzenleniyor.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hizmete giren sanat merkeziyle ilgili açıklamasında, sanatla iç içe bir nesil yetişmesi için yatırımlara devam ettiklerini belirtti.

Doğan, “Bir hayalimizi daha gerçekleştirdik ve sanat merkezimizi ilçemize kazandırdık. Merkezefendimizde 7’den 70’e hepimizin yolunu sanatın ışığıyla aydınlatmak için Merkezefendi Sanat Merkezimizde birçok branşta eğitim veriyoruz. Uzman kadromuz ve eğitim anlayışımız ile hayatı anlayan, düşünen, eleştiren ve yeteneklerini sergileyen nesillerin yetişmesi için çalışmak, bizlere gurur veriyor. Merkezefendi, kültürün ve sanatın merkezi olmaya devam edecek” dedi.