15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi, lavanta bahçesiyle renklendi

Merkezefendi, lavanta bahçesiyle renklendi

Haber Merkezi - 13 Temmuz 2022 Çarşamba - 15:02 Merkezefendi, lavanta bahçesiyle renklendi

Merkezefendi Belediyesince, ilçenin Yenişafak Mahallesi’nde 35 dekar alanda oluşturulan lavanta bahçesi, mor çiçekleriyle ilgi odağı haline geldi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından oluşturulan bahçede 15 bin lavanta bitkisi bulunuyor. Lavanta bahçesi; büfe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve otopark alanıyla birlikte toplam da 35 dekarlık büyüklüğe sahip.

Masal Parkı’na uzanacak olan lavanta bahçesi 60 dekar alanda ziyaretçilerin fotoğraf çekilebileceği salıncak, masa, televizyon ve resim çerçevesi gibi objelerle vatandaşa hizmet veriyor. Lavanta bahçesinin hasadı ise on gün sonra gerçekleştirilecek.

Lavanta bahçelerinin Merkezefendi’nin güzelliğine güzellik kattığını belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ailesiyle birlikte güzel vakit geçirip fotoğraf çekmek isteyenleri Yenişafak’a davet etti. Doğan, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“Merkezefendi’nin Yenişafak Mahallesi’ne yaklaşık 35 dekarlık alana 15 bin lavanta ekimi yaptık. Lavantalarımız bu sene de çiçeklerini açtı. Lavanta bahçesine gelen ziyaretçilerimiz çok mutlu oluyor. Merkezefendimize böyle güzellik kattığımız için hemşehrilerimizden övgüler alıyoruz. Merkezefendi’ye lavanta bahçemiz ile renk katıyoruz. Lavanta bahçemiz turizm açısından da önemli bir merkez haline getirmeyi çabalıyoruz. Lavanta bahçesi büfe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve otopark alanıyla birlikte toplam 35 dekarlık büyüklüğe ulaştı. Merkezefendi’yi daha yaşanabilir, daha renkli ve daha güzel bir ilçe haline getirme yolunda tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ailesiyle birlikte güzel vakit geçirip fotoğraf çekmek isteyen ve bu güzel kokuyu içine çekmek için gelecek tüm herkesi lavanta bahçemize bekleriz.”