21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Kent Tiyatrosu’ndan çocuklar için 2...

Merkezefendi Kent Tiyatrosu’ndan çocuklar için 2 tiyatro oyunu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Kasım 2022 Perşembe - 15:18Güncelleme: 17 Kasım 2022 Perşembe - 15:18
Merkezefendi Kent Tiyatrosu’ndan çocuklar için 2 tiyatro oyunu

Merkezefendi Kent Tiyatrosu, ara tatilde bulunan çocuklar için hazırladığı iki oyunu 19-20 Kasım sahneleyecek.

Kültür alanında çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, çocuklara eğlence dolu iki gün yaşatmaya hazırlanıyor. Merkezefendi Kent Tiyatrosu’nun hazırladığı tiyatro oyunları çocuklara ücretsiz olarak sahnelenecek.

Bu kapsamda, 19 Kasım cumartesi günü ‘Alaaddin’in Sihirli Lambası’ ile başlayacak olan gösteri, 20 Kasım pazar günü ‘Masal Dünya’ adlı tiyatro oyunu ile devam edecek. Dört seans halinde gösterimi yapılacak tiyatro oyunları, Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salonu’nda sahnelenecek. İlk seans saat 12.00’de, ikinci seans 13.30’da, üçüncü seans 15.00’de ve dördüncü seans 16.30’da başlayacak. Etkinlikte yüz boyama, maskot ve resim gibi çeşitli faaliyetlerin de yer alacağı ifade edildi.

Haberin DevamıReklam

Konuyla ilgili konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Kent Tiyatromuz ile öğrencilerimizin ara tatilini daha verimli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilmesi için tiyatro etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza hem tiyatro bilincini aşılayacağız hem de onların keyifli vakit geçirmelerini sağlayacağız. Yaptığımız etkinlikler ile çocuklarımızın kişisel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.Çocuklarımızı ve ailelerini iki gün sürecek tiyatro gösterilerimize ve etkinliklerimizedavet ediyorum”diye konuştu.