09.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Kent Tiyatrosu iki oyunla minik...

Merkezefendi Kent Tiyatrosu iki oyunla minik seyircileriyle buluştu

Haber Merkezi - 21 Kasım 2022 Pazartesi - 14:16 Merkezefendi Kent Tiyatrosu iki oyunla minik seyircileriyle buluştu

Merkezefendi Kent Tiyatrosu, Alaaddin’in Sihirli Lambası ve Masal Dünya oyunlarıyla, çocuk seyircileriyle buluştu.

A- A+

Ara tatilde çocuklara yönelik kültür ve sanat etkinlikleri düzenleyen Merkezefendi Belediyesi, bu kapsamda iki tiyatro oyununu çocuklarla buluşturdu.
Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki etkinliklerin ilk gününde ‘Alaaddin’in Sihirli Lambası’ tiyatro oyunu Merkezefendi Kent Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Geri dönüşüm temalı oyunda, çocuklara çevre bilinci kazanmaları ve herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiği eğlenceli bir dille aktarıldı.

Programın ikinci gününde ise Sevgi, dostluk ve arkadaşlık temasının bilinen masal kahramanları ile işlendiği müzikli ve danslı oyun Masal Dünya, minik seyircilerin karşısına çıktı. Çocuklar, oyuncularla birlikte şarkılar söyleyip dans ederek ’20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı.

Haberin DevamıReklam

“GELİŞİMLERİNİ OLUMLU YÖNDE ETKİLİYORUZ”

Çocuklara keyif dolu iki gün yaşattıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çocuklarımızın ara tatil günlerini daha verimli ve eğlenerek geçirebilmesi için tiyatro etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın sosyo-kültürel gelişimlerini olumlu yönde etkiliyoruz. İki gün boyunca etkinliğimize yoğun katılım sağlayan çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.