07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Gençlik Futbol Turnuvası sona erdi

Merkezefendi Gençlik Futbol Turnuvası sona erdi

Haber Merkezi - 20 Mayıs 2022 Cuma - 14:36 Merkezefendi Gençlik Futbol Turnuvası sona erdi

Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından düzenlenen “Merkezefendi Gençlik Futbol Turnuvası” sona erdi.

A- A+

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 12 Mayıs Perşembe günü başlayan turnuva, 19 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen final müsabakaları ile sonra erdi. 20 takımın katıldığı turnuvada, kızlar kategorisinde birinci Sultanlarspor, ikinci Yıldızspor, üçüncü Yeşilçınarspor ve dördüncü Emirhisarspor oldu.

Erkekler kategorisinde ise birinciliği Bereketlispor, ikinciliği Pamukkalespor, üçüncülüğü Çamlık Futbol Kulübü ve dördüncülüğü İlbadespor elde etti.

Haberin DevamıReklam

Turnuvanın ödül töreni Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman, Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Kovan, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya ve Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun’un katılımıyla yapıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, törendeki konuşmasında, “Bu güzel bayramı Merkezefendimizde coşkuyla yaşamak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Bayramın içinde gençlik varsa, Atatürk varsa, umut varsa sporun olması gerekiyordu. Gençler harikasınız. Spor yapmayı bırakmayın. Atatürk’ün dediği gibi, sağlam kafa, sağlam vücutta olur. Bu vatan gençlere, sizlere emanet. Çünkü bugün sizlerden aldığımız enerji, sizlerden aldığımız azimle biz işlerimizi devam ettiriyoruz, projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığından var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman ise, turnuvanın düzenlenmesine katkı verenlere teşekkür etti.

ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya da, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bu turnuvanın düzenlendiğini söyledi.