28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi El Emeği ve Girişimci Kadınlar...

Merkezefendi El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali sona erdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Haziran 2022 Pazartesi - 08:36Güncelleme: 20 Haziran 2022 Pazartesi - 08:40
Merkezefendi El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali sona erdi

Merkezefendi Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali sona erdi. 250 standın yer aldığı festivalde kadın üreticiler ürünlerini satma fırsatı bulurken, söyleşiler ile kültür ve sanat etkinlikleri de gerçekleştirildi.

17 Haziran Cuma günü başlayan festivalin son gününde yazar Nilgün Bodur ile oyuncu ve davranış bilimleri uzmanı Aşkım Kapışmak, düzenlenen söyleşiye katıldı.

NİLGÜN BODUR TAVSİYELERDE BULUNDU

Söyleşisinde psikolojik şiddet ve dikkat dağınıklığı konuları üzerinde duran Nilgün Bodur, kadınların da erkeklerin de yaşamında karşılaşabilecekleri olumsuzluklara karşı baş edebilmesi için tavsiyelerde bulundu.

“BEDEN VE ZİHİN SESLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Yazar Aşkım Kapışmak ise, insan ilişkileri ve davranışları üzerine bir söyleşi yaptı. Psikolojik şiddet, travma, motivasyon ve süper ego konularına değinen Kapışmak, saldırganlık ve kötü duygular hakkında bilgi verdi. Sahneye vatandaşları konuk alan Kapışmak, insan davranışlarını örnekleme yaparak gösterdi.

DOĞAN, FESTİVALİ DEĞERLENDİRDİ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da, festivalle ilgili değerlendirmesinde gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’nin üretici kadınlara büyük destek sağladığını söyleyen Doğan, “İkinci kez gerçekleştirdiğimiz festivalimize hemşehrilerimiz yine büyük ilgi gösterdi. 3 gün boyunca el emeği ürünlerin sergilendiği ve satışının yapıldığı festival, üretici kadınların ve hemşehrilerimizin taleplerini karşılıyor. Bu da bizleri fazlasıyla mutlu ediyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Merkezefendi Belediyesi olarak üretici kadınları desteklemeye her zaman devam edeceğiz” dedi.

Haberin DevamıReklam
Birbirinden değerli isimleri Merkezefendi’de ağırladıklarını kaydeden Doğan, “17-18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivalimize renk katan konser ve söyleşilerle, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. Merkezefendi’yi sanatın ve kültürün merkezi haline getirmek için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. İlçemiz eğitime, bilime, kültüre ve sanata değer veren bir ilçe. Bu doğrultu da bizler de Türkiye’nin alanında önde gelen isimlerini konuk ederek söyleşiler gerçekleştirdik. Aynı zamanda belediye bünyemizde kurduğumuz orkestramız ile de hemşehrilerimize festival havasını tam anlamıyla yaşattık. Merkezefendimiz ve hemşehrilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.