06.06.2023, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Çok Sesli Korusu, İzmir’den 4...

Merkezefendi Çok Sesli Korusu, İzmir’den 4 ödülle döndü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Nisan 2023 Pazartesi - 18:30Güncelleme: 18 Nisan 2023 Salı - 11:34
Merkezefendi Çok Sesli Korusu, İzmir’den 4 ödülle döndü

Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu, Mozart Akademi 6. İzmir Uluslararası Polifonik Korolar Festivali’nden 4 ödülle döndü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği İzmir Şubesi iş birliği ile çok sesli koro müziğini özendirmek ve evrensel boyut kazanmasına katkı sağlamak, korolar ve üyeleri arasındaki sosyal ilişkileri güçlendirmek gibi hedefler doğrultusunda ‘İzmir Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali’ düzenlendi.

Haberin DevamıReklam
81 koronun katıldığı festivalde, Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu da sahne aldı. Performansların ardından korolar, 15 ayrı müzikal dalda ‘Festival Değerlendirme Kurulu’ tarafından değerlendirildi. Sevgi Utma yönetimindeki Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu, ‘Program Zenginliği ve Çeşitlilikte Başarı’ ödülünü kazandı.

Festival sonunda Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu ‘Müzikalite, Müzikal Dinamiklerde Başarı’, ‘Asitem/Sinema ve Televizyoncular Birliği Özendirme’ ve ‘Sahne Hakimiyeti Koro Disiplini ve Estetik Görünümde Başarı’ ödüllerinin de sahibi oldu.