Merkezefendi Belediyesinin resim yarışmasında dereceye girenlere ödül – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinin resim yarışmasında dereceye girenlere...

Merkezefendi Belediyesinin resim yarışmasında dereceye girenlere ödül

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 18:31Güncelleme: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 18:31
Merkezefendi Belediyesinin resim yarışmasında dereceye girenlere ödül

Merkezefendi Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılında 29 Ekim Cumhuriyet ve Atatürk temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in ilanının 100. Yıldönümünde, 6-17 yaş arası öğrencilere yönelik düzenlenen ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni gerçekleştirildi.

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, değerli ve anlamlı eserleriyle başarı sağlayan öğrencilere ödülleri Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan tarafından teslim edildi. Üç kategoride düzenlenen resim yarışmasına 6-9 yaş, 10-13 yaş ve 14-17 yaş arası öğrenciler katıldı. Dereceye giren en üç yarışmacıya bisiklet hediye edilirken,resim yarışmasına ve 100. yıl kitabına eserleriyle katılanlara ise çeşitli hediyeler verildi.

 

“ÖĞRENCİLER CUMHURİYETİN 100. YILINI ESERLERİNDE ANLATTILAR”

Öğrencilerin Cumhuriyet’in 100. yılını eserleriyle anlattığını dile getiren Doğan, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yaptığı her bir eser bizim için çok değerli ve anlamlı. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i yaptıkları eserlerle ve şiirlerde anlatan gençlerimizi kutluyorum. Dereceye giren, girmeyen tüm öğrencilerimize emekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER

Haberin DevamıReklam
Resim yarışmasında 6-9 yaş kategorisinde dereceye giren, Mete Şimşek, Melek Aydemir ve Aras Pekcan dereceye girdi. 10-13 yaş kategorisinde dereceye giren Balinaya Havva Baloğlu, Melis Kaplan ve Ceylan Ebcim de dereceye girenler arasında yerini aldı. 14-17 yaş kategorisinde ise Süeda Ceylan, Ceylin Öz ve Başak Başer dereceye girdi. Dereceye giremeyen; Ülküm Ada Ar, Derin Dinç, Zeynep Gül ve Zeynep Başaran’a da mansiyon ödülleri verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Denizli genelinde yapılan resim yarışmasında, Merkezefendi Sanat Merkezi’nde Akademik Resim Kursu’nda eğitim gören Elis Koyuncu ise birinci oldu.

LİSE ÖĞRENCİLERİNİN ŞİİRLERİ KÜLTÜR YAYINLARINDA BASILACAK

Cumhuriyet’in 100. yılı olmasına ithafen ilçe genelinde bulunan liselerde eğitim gören öğrencilerin ödülleri Yaratıcı Doğaçlama Şiir Atölyesi’nde, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Havva Ergür tarafından eğitim verildi. Öğrenciler aldıkları eğitim sonucu şiirlerini yazdı. Lise öğrencilerinin ürettikleri özgün şiirler Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sergilendikten sonra, derlenen kitaplar Merkezefendi Belediyesi Kültür Yayınlarında basılacak. Doğan, şiirlerini sergileyen öğrencilere de katılımlarından dolayı sertifika takdim etti.