15.06.2021, Salı
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinin resim ve şiir yarışması...

Merkezefendi Belediyesinin resim ve şiir yarışması ödülleri verildi

Haber Merkezi - 1 Haziran 2021 Salı - 17:36 Merkezefendi Belediyesinin resim ve şiir yarışması ödülleri verildi

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim ve Şiir Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

A- A+

Yarışmanın ödül törenin pandemi önlemleri nedeniyle gecikmeli yapıldı. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende üç ayrı kategoride yarışan Merkezefendili öğrenciler ödülleri Başkan Şeniz Doğan’ın elinden aldı.

Yarışmanın 6-9 yaş resim kategorisinde birinci Belinay Havva Baloğlu, ikinci Enise Beyza Berkman ve üçüncü Nil Sahra Erden oldu.

10-13 yaş resim kategorisinde birinciliği Burak Kaan İncelerli, ikinciliği Ali İsa Atmaca, üçüncülüğü Zeynep Gül kazandı.

10-13 yaş şiir kategorisinde Bade Çankal birinciliği, Nehir Buldanlıoğlu ikinciliği, Elif Su Bağbozan üçüncülüğü elde etti.

Tüm kategorilerde birinci olan yarışmacılara tablet, ikinci olan yarışmacılara bisiklet ve üçüncü olan yarışmacılara da mini fotoğraf makinesi hediye edildi.

Dereceye giren Merkezefendili yarışmacılara ödüllerini teslim eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Salgın nedeniyle ödül törenimizi gerçekleştirememiştik. Öğrencilerimiz sabırsızlıkla ödüllerini bekliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutladık. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu büyük mirasa sahip çıkmak en büyük görevlerimizden bir tanesi. Merkezefendimizde milli bayramlarımızı pandemi koşullarına rağmen büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Bu bayramı çocuklarımızla birlikte kutlamak, onlarla bir araya gelmek, o ruhu onlara yaşatmak bizim için çok önemli. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını da saygıyla anıyorum. İlerleyen günlerde çok güzel etkinliklerimiz olacak. Bu dönemde sanatla, kültürle, sporla iç içe olacağız. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, derece kazanan geleceğin ressam ve şairlerini kutluyorum” diye konuştu.