05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi’nin projesiyle hem esnafa hem...

Merkezefendi Belediyesi’nin projesiyle hem esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olunuyor

Haber Merkezi - 30 Nisan 2021 Cuma - 11:33 Merkezefendi Belediyesi’nin projesiyle hem esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olunuyor

Merkezefendi Belediyesince başlatılan Merkezefendi El Ele iyilik hareketinin esnafa can suyu olduğu, aynı zamanda hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırıldığı kaydedildi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesince bu yıl yeniden hayata geçirilen ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketi ile ilçe sınırları içerisindeki 70 lokanta, hayırseverlerin destekleri ile ihtiyaç sahiplerine sıcak iftar yemeği ulaştırıyor. Sırakapılar Mahallesi’nde sekiz yıldır kahvaltı evi işleten Tennur Çıldır, iyilik hareketi projesi ile işlerinin canlandığını belirtti. Arkadaşları sayesinde iyilik hareketine başvurduğunu kaydeden Çıldır, “8 yıldır bu işi yapıyorum. Daha önce bir ev hanımıydım. Küçük bir gözleme işi ile burayı kurduk. Başlangıçta hiçbir şeyimiz yoktu. İşler ilerledikçe menüde yemek de çıkarmaya başladım. Ağırlığı yemeğe verdik. Pandemiden dolayı işlerimiz durdu şu anda. Bazı esnaflar dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Biz kapatmadık ama işlerimiz çok düştü” dedi.

 
“GEÇEN YIL HAYIRSEVER OLARAK DESTEK VERDİK”

Geçen yıl bu projeye hayırsever olarak destek verdiklerini belirten Çıldır, “Bu yıl da işletme sahibi olarak başvurduk, o da bize çıktı. Şu anda gerçekten de ihtiyaç sahiplerine yemeklerini ulaştırabiliyoruz. Yemekleri saat 18.00 gibi paketliyorum. Daha sonra da dağıtıma çıkıyoruz. Bazen ben de dağıtıma çıkıyorum. Yemekler ihtiyaç sahiplerine gidiyor. Hem esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

“ESNAFIN YANINDAYIZ”

Esnafın ve ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi ’de bu yıl da iyiliğin kazandığını söyledi. Merkezefendi ‘de her geçen gün dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığını ifade eden Doğan, “İlk günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışı çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Gerek esnafımız için gerek ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz için projeler hayata geçiriyoruz. Her zaman esnafımızın ve ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yanındayız. Geçtiğimiz yıl başlatılan iyilik hareketimiz, bu yıl da büyüyerek devam ediyor. 70 esnafımız, ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine yemeklerini ulaştırıyor. Bu sayede hayırseverlerimizin destekleri ile hem esnafımız kazanıyor hem de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olunuyor. Sistemimize dâhil olan restoranları, ihtiyaç sahiplerini tamamen adil ve şeffaf bir süreçle belirledik. Merkezefendi’de iyilik kazanmaya devam edecek” dedi.