02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinin lavanta bahçesi yaza hazırlanıyor

Merkezefendi Belediyesinin lavanta bahçesi yaza hazırlanıyor

Haber Merkezi - 9 Nisan 2021 Cuma - 10:11 Merkezefendi Belediyesinin lavanta bahçesi yaza hazırlanıyor

Merkezefendi Belediyesi, Yenişafak Mahallesi’nde 27 dekarlık alanda lavanta bahçesi oluşturdu. Dikimi yapılan 15 bin lavantanın bakımı sürdürülürken, yamaçlık alana da 2 bin adaçayı dikilecek.

A- A+

Masal Parkı’na kadar uzanacak olan lavanta bahçesi, içerisinde barındıracağı büfe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve otopark alanıyla birlikte toplam 60 dekar büyüklüğe ulaşacak. Temmuz ayında tamamlanması planlanan lavanta bahçesinde, vatandaşlar aileleriyle birlikte güzel manzara ve hoş kokular eşliğinde keyifle vakit geçirebilecek.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, daha güzel, daha yeşil ve yaşamaya değer bir Merkezefendi için çalıştıklarını söyledi. Doğan, “Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz Lavanta Bahçemizi kısa bir süre içerisinde tamamlayacak, ilçemize kazandıracağız. Burada ektiğimiz lavantalar, bakımını sürdürdüğümüz lavantalar çiçek vermeye başlayınca inanıyorum ki ilçemiz hoş kokulara, hoş bir görüntüye bürünecek. Çehresini her geçen gün pozitif yönde değiştirdiğimiz Merkezefendimize en doğru şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Daha güzel, daha yeşil ve yaşamaya değer bir Merkezefendi için çalışıyoruz” diye konuştu.