09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinin kurslarına 10 bin kişi...

Merkezefendi Belediyesinin kurslarına 10 bin kişi katılıyor

Haber Merkezi - 30 Haziran 2022 Perşembe - 14:58 Merkezefendi Belediyesinin kurslarına 10 bin kişi katılıyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından kadın, çocuk ve gençlerin sporla iç içe olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yaz spor okullarında 10 bin kişinin katıldığı bildirildi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesinin düzenlediği kurslara 10 bin dolayında kayıt yaptırıldı. Kadın ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği kursların futbol, basketbol, voleybol, tenis, badminton, robotik kodlama, cimnastik, halk oyunları, satranç ve akıl oyunları, pilates, zumba, fitness ve güreş branşlarında verildiği belirtildi.

Kurslar: Selçukbey Spor Eğitim Merkezi, Alpaslan Spor Eğitim Merkezi, Akkonak Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gümüşçay Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Şemikler Sosyal Tesisleri, Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Merkezi, Servergazi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Karahasanlı Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Muratdede Kadın Çocuk Yaşam Merkezi ve Karaman Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendili kadın ve çocuklara sportif faaliyetlerde her zaman destek sağladıklarını kaydeden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendilileri spora teşvik etmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Gösterdiğimiz gayretler meyvelerini vermeye başladı. Kadınlar ve çocuklara ücretsiz olarak verdiğimiz farklı branşlardaki spor kursları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Sağlıklı yaşam için spor yapmak çok önemli. Hem sağlık için hem de evlatlarımızın yeteneklerini keşfetmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla Yaz Spor Okullarımız hizmete aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Spora gelen hemşehrilerimiz, alanında deneyimli antrenörler ile beraber gözetim altında eğitimlerini alıyorlar. Yaz Spor Okullarına gelen tüm hemşehrilerime katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.