02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinin kampanyasında iki günde 2...

Merkezefendi Belediyesinin kampanyasında iki günde 2 bin kişiye iftar yemeği

Haber Merkezi - 15 Nisan 2021 Perşembe - 12:11 Merkezefendi Belediyesinin kampanyasında iki günde 2 bin kişiye iftar yemeği

Merkezefendi Belediyesince bu yıl yeniden hayata geçirilen ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketi ile Ramazan ayının ilk iki gününde 2 bin kişiye iftar yemeği ulaştı.

A- A+

İhtiyaç sahibi ailelere destek olma amacıyla yeniden başlatılan  ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketinde, ilçe sınırları içerisinde hizmet veren 70 restoranda hazırlanan sıcak iftar yemekleri 2 bin ihtiyaç sahibi Merkezefendilinin evlerine ulaştırıldığı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre bugüne kadar hayırseverler toplamda 236 bin 450 Türk Lirası tutarında katkı sağladığı belirtildi. İyilik hareketi kapsamında bin 700 gıda kolisinin de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı,  el ele iyilik hareketine destek olmak isteyen kişilerin www.merkezefendi.bel.tr/elele adresinden işlemlerini gerçekleştirebileceği kaydedildi.

“İYİLİK KAZANACAK”

Haberin DevamıReklam

Daha fazla ihtiyaç sahibi Merkezefendiliye iftar yemeği ulaştırılması için hayırseverleri iyilik hareketine destek olmaya çağıran Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi’de bu Ramazanda da iyiliğin kazanacağını söyledi. Doğan, “Geçtiğimiz yıl başarıyla gerçekleştirdiğimiz ve pek çok özelliğiyle tüm Türkiye’ye örnek olan “Merkezefendi El Ele” İyilik hareketimizle, bu yıl da ramazanla güçlenen beraberlik ve dayanışma ruhunu hep birlikte büyütüyoruz. Hayırseverlerimizin internet sitemiz üzerinden iyilik hareketimize sağladığı 25 lira ve katları tutarında katkılar, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize sıcak iftar yemeği olarak ulaşıyor. İftar yemekleri, ilk duyurumuzu takiben sistem üzerinden başvurusunu yapmış olan ve ilçemiz sınırlarında faaliyet gösteren 70 restoranda hazırlanıyor. Böylelikle iyilik hareketimiz aynı zamanda, pandemi nedeniyle zor günler yaşayan esnaflarımız için de destek sağlıyor. Bunun yanında gıda kolisi ve ramazan pidesi dağıtımımız, ramazan ayı boyunca her gün devam ediyor. Bizler birlik, beraberlik ve dayanışmayla her güçlüğün aşılabileceğini daha önce birçok kez ispatlayan bir milletiz. Dün birlikte başardık, bugün de birlikte başaracağız. Merkezefendi’de bu ramazanda da iyilik kazanacak. Tüm hayırsever hemşehrilerimizi iyilik hareketimize destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu.