11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali...

Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Nisan 2023 Cuma - 18:10Güncelleme: 29 Nisan 2023 Cumartesi - 00:30
Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen “Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali” başladı. Üreten kadınlar, 250’yi aşkın stantta el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunarken, festival alanında coşku yaşandı, müzik sesleri yankılandı.

Merkezefendi Belediyesinin üretici ve girişimci kadınlara destek olmak üzere düzenlediği Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle başladı. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Milletvekili Adayı Ayşe Hazer, TİP Milletvekili Adayı Yağmur Yalçın, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, belediye meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, üretici kadınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

DOĞAN: KADININ GÜÇLÜ OLMASINI İSTİYORUZ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, festivalin açılış konuşmasında, “Sizlerle beraber burada eğlenirken gözlerim doldu. Çünkü, ilk bu festivali yapmaya başlarken acaba nasıl olur? Satışlar olur mu? Buraya gelen kadınlarımızı memnun edebilir miyiz? Onların değerli emeklerinin karşılığını verebilir miyiz diye düşünürken, bugün itibariyle yüzlerce kadın arkadaşımızla Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivalimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kadının güçlü, özgür, mutlu ve öz güvenli olması için çaba harcadıklarını dile getiren Doğan, “Biz kadınlar evden çıksın, üretimin içinde olsun, sosyalleşsin, bir biriyle dertleşsin, hiç bir şeyi içine atmasın ve yüzü gülsün istiyoruz. Buradan kadınlarımıza da bir şey söylemek istiyorum: Kadın kadının kurdu değil, kadın kadının yurdu olmalıdır. Kadın ne kadar mutluysa, kadın ne kadar aydınlanıyorsa o evdeki çocuk da aydınlanacaktır. Hepinize iyi festivaller bol eğlenceler ve bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
KARACA: BEŞİK SALLAYAN KADINLAR SARAYI SALLAYACAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca da, millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sevgili kadınlar size söz. Kadın üretecek, biz yanında olacağız. Kadın özgürleşecek, yanında Millet İttifakı’nın iktidarı olacak” sözlerini aktararak, şunları söyledi:

“Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye’yi sizlerle birlikte kuracağız. 0-6 yaş çocuğu olan kadınlarımız ücretsiz istediği her yere gidecek, seyahat edecek, sosyal, ekonomik toplumsal yaşama katılacak. İstanbul Sözleşmesi’ni ilk bir hafta içerisinde tekrar yürürlüğe koyacağız. Bu seçimde ülkemiz büyük bir değişim ve dönüşümün eşiğinde. Bu değişim ve dönüşümü bu ülkenin gençleri, bu ülkenin kadınları yapacak. Tek kişilik hükümet sistemine özgürlüğün, demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında taçlandırmada gençlerimize ve kadınlarımıza güveniyorum. Bu dünya kadınlarla güzel. İnanıyor ve güveniyoruz ki, beşik sallayan kadınlar sarayı sallayacak. 15 Mayıs’ta seçim galibiyetini sizlerle yaşayacağız.”

DARBUKA RESİTALİ SUNDULAR

Festival açılışında kadınların oluşturduğu Ritmin Melekleri isimli grup, darbuka resitali sundu. Keyifli eğlenceli dakikalar yaşanan programın ardından Doğan, stant ziyaretinde bulunarak girişimci kadınlar ile sohbet etti.

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERE DE YER VERİLECEK

Kadınların el emeği göz nuru işleri beğeniye sunduğu festivalde 250’yi aşkın stant bulunuyor. Festivalde konser ve çeşitli etkinliklere de yer verilecek.