30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden üreticilere gübre desteği

Merkezefendi Belediyesinden üreticilere gübre desteği

Haber Merkezi - 18 Ekim 2021 Pazartesi - 19:04 Merkezefendi Belediyesinden üreticilere gübre desteği

Merkezefendi Belediyesince, Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında üreticilere 100 ton gübre desteğinde bulunulacağı duyuruldu.

A- A+

Kırsal Kalkınma Eylem Planı doğrulusunda daha önce üreticilere fide, küçükbaş hayvan ve yem desteğinde bulunan Merkezefendi Belediyesi bu kez de 100 ton gübre desteğinde bulunulacağını açıkladı. Arpa ve buğday üretimi yapan çiftçilere, 60 dekara kadar her üç dekar başına bir çuval gübre desteği sağlanacağı ifade edildi.

Gübre desteği başvuruları bugünden itibaren(18 Ekim 2021) başladığı kaydedilirken, üreticilerin destekten yararlanabilmesi için Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet etmesi ve arpa ile buğday üretimini gösteren ‘ÇKS’ belgesine sahip olması gerektiği belirtildi. Başvuruların www.merkezefendi.bel.tr adresinden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden gerçekleştirileceği bildirildi.

DESTEK BİZDEN, ÜRETİM ONLARDAN”

Konuyla ilgili açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan,  “Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen üreticilerimizin, esnafımızın, öğrencilerimizin ve bütün hemşehrilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz” diyerek, şunları söyledi:

“Toprağın, doğanın, üretimin ne kadar değerli olduğunu anladığımız bu dönemde Merkezefendi Belediyesi olarak birçok çalışma gerçekleştirdik. Tarımsal üretimin, toprağın değerlendirilmesinin desteklenmesi noktasında ilçemiz sınırları içerisindeki üreticilerimize gübre desteği sağlayacağız. Artan maliyetlerden dolayı üreticilerimizin büyük sıkıntı çektiğinin farkındayız. Destek bizden, üretim onlardan. Gübre desteğimiz sayesinde bir yandan verimliliği artırırken bir yandan da üreticilerimizin yükünü hafifletmiş olacağız. Bugüne kadar her fırsatta destek olduğumuz, ülkemizin temel taşı olan çiftçilerimizin, üreticilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”