08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi’nden ücretsiz psikolojik danışma hizmeti

Merkezefendi Belediyesi’nden ücretsiz psikolojik danışma hizmeti

Haber Merkezi - 15 Şubat 2022 Salı - 15:30 Merkezefendi Belediyesi’nden ücretsiz psikolojik danışma hizmeti

Merkezefendi Belediyesi, Aile Rehberlik Merkezi tarafından ilçe sınırları içinde yaşayan vatandaşlara ücretsiz psikolojik destek sağlanıyor. Ayrıca, Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri ile Spor Eğitim Merkezlerinde de hizmet verildiği belirtildi.

A- A+

Geçen yıl ağustos ayında hizmete başlayan Aile Rehberlik Merkezinde, vatandaşlara psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmaya devam ediyor.

Merkezefendi Belediyesi Aile Rehberlik Merkezi’ne gelme imkânı olmayanlara kolaylık sağlamak amacıyla psikologların Sümer, Sevindik, Gümüşçay, Akkonak ve Merkezefendi Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri ile Şemikler Sosyal Tesisi, Servergazi ve Alpaslan Spor Eğitim Merkezlerinde hizmet vereceği belirtildi.

Psikologların bireysel terapi, aile içi ilişki ve iletişim sorunları, okula hazırlık süreci ve uyum sorunları, arkadaş ilişkileri ile ilgili sorunlar, dikkat eksikliği, depresyon, mutsuzluk, kaygı ve korkular, travma, fiziksel ve duygusal istismar, bilgisayar ve telefon internet bağımlılığı gibi konularda destek sağlayacağı kaydedildi. Psikolojik destek hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin http://merkezefendi.bel.tr/aile-rehberlik-merkezi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı hattan kayıt oluşturarak randevu alabilecekleri ifade edildi.

Haberin DevamıReklam

“PSİKOLOJİK DESTEK HİZMETİ SÜRÜYOR”

Vatandaşların günlük yaşamda karşılaştıkları durumlarla ilgili uyum sorunlarıyla baş etmelerine yardımcı olmak istediklerini dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, olumlu geri dönüşleri neticesinde psikolojik destek hizmetinin sürdüğünü söyledi. Doğan, “ Hizmeti hemşehrilerimizin ayağına götürme düşüncesiyle, Aile Rehberlik Merkezimize gelme imkanı olmayan Merkezefendililer için psikologlarımız ilçemize kazandırdığımız Kadın Çocuk Yaşam Merkezlerimizde ve sosyal tesislerimizde hizmet verecek. Hemşerilerimizin derdine, sıkıntılarına uzmanlarımızla derman olmaya devam edeceğiz. Her şey Merkezefendililer ve mutlu bir Merkezefendi için” diye konuştu.