Doğan: Sosyal belediyecilik bizim işimiz – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan: Sosyal belediyecilik bizim işimiz

Doğan: Sosyal belediyecilik bizim işimiz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Şubat 2024 Salı - 16:04Güncelleme: 20 Şubat 2024 Salı - 16:04
Doğan: Sosyal belediyecilik bizim işimiz

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, yetiştiricilere sağlanan süt yemi desteği programına katıldı. Doğan, her zaman üretim ve üretenin yanında olduklarını belirterek, “Sosyal belediyecilik bizim işimiz” dedi.

Kırsal Kalkınma Eylem Planı ile geçtiğimiz günlerde çiftçilere 100 ton gübre desteğinde bulunan Merkezefendi Belediyesi, bugün de süt üreticilerine 100 ton yem desteği sağladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, her zaman çiftçinin ve yetiştiricinin yanında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Daha önce üreticilere Kırsal Kalkınma Eylem Planı doğrultusunda birçok kez fide, küçükbaş hayvan ve gübre desteğinde bulunduklarını anımsatan Doğan, bu kez de süt üreticilerine 100 ton yem desteği sağladıklarını, Merkezefendi’de ikamet eden, en fazla 10 büyükbaş hayvanı olan, işletme kayıt belgesine sahip yetiştiricilere Aşağışamlı Mahallesi’nde düzenlenen programda yemlerini teslim ettiklerini, proje ile hayvan başı 200 kilogram süt yemi verildiğini söyledi.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile beş yıldır Merkezefendi’ye hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını vurgumayan Doğan, “Merkezefendi ilçemizin hem hayvancılık hem de tarımsal üretimde söz sahibi bir ilçe olması için sizlerin gayretleri ve bizlerin destekleri ile başarıya ulaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Artan maliyetlerin çiftçiyi ve yetiştiricileri zorladığına dikkati çeken Doğan, “İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılardan ve artan maliyetlerden dolayı çiftçilerimiz, yetiştiricilerimiz, esnafımız büyük zorluk çekiyor. Bizler de bu noktada sizlere nefes olmak için çalışıyoruz. Sizlerin üretmesi demek bu güzelim ilçenin gelişmesi demek. Bizler hem Merkezefendi Halk Sütü çocuklarımıza ücretsiz ulaştırıyoruz hem aile bütçesine destek oluyoruz hem de sütü yerli üreticilerimizden alarak onlara da destekte bulunuyoruz. Bu anlayışla çalışmaya her zaman devam edeceğiz. Üreticiye ve üretime her zaman destek olacağız” diye konuştu.