22.09.2020, Salı
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanlarına mama ve süt

Haber Merkezi - 7 Şubat 2020 Cuma - 17:37 Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanlarına mama ve süt

Merkezefendi Belediyesi, soğuk kış aylarında yaşamlarını sürdürmeye çalışan sokak hayvanlarını unutmadı. Merkezefendi Belediyesi ekiplerince soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin belli noktalarına kedi ve köpek maması, süt ve su bırakıldı.

A- A+

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, sokak hayvanları için soğuk kış günlerinin ölümcül olabildiğini, bu nedenle onların aç ve susuz kalmamaları amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sokak hayvanlarına yönelik faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade eden Doğan, “Yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmak, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak için ekiplerimiz ilçemizin belli noktalarına kuru mama, süt ve su bıraktı. Sahipsiz can dostlarımızın soğuktan etkilenmemeleri ve aç kalmamaları için ekiplerimiz belli aralıklarla sokak hayvanlarını beslemeye devam edecek. Daha önce de öğrencilerimizle birlikte kedi evleri yaptık, bu evleri ilçemizde talep edilen noktalara ulaştırdık, ulaştırmaya da devam ediyoruz. Sadece Merkezefendi Belediyesi olarak değil, tüm hemşerilerimizle birlikte duyarlılık noktasındaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.