Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanlarına mama ve su – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanlarına mama ve...

Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanlarına mama ve su

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Temmuz 2022 Perşembe - 16:44Güncelleme: 21 Temmuz 2022 Perşembe - 18:02
Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanlarına mama ve su

Merkezefendi Belediyesince, sokak hayvanları için ilçenin farklı noktalarına mama ve su bırakma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Merkezefendi Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda otellerden, restoranlardan, fabrikalardan ve kamu kurumlarından sağlanan yemek fazlası yiyeceklerden üretilen mamalar ve su, özellikle kırsal alanlarda belirlenen beslenme noktalarına konularak can dostları bunaltıcı yaz sıcaklarından korunması amaçlanıyor.

Haberin DevamıReklam
Sokak canlılarının su ve mama ihtiyaçlarının ekipler tarafından karşılandığını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bizler için Merkezefendi’deki her canlı çok kıymetli ve önemli. Bu noktada can dostlarımız için de çalışıyoruz. Belirlenen noktalara mama ve su bırakarak onların yanında oluyoruz. Bu projemiz ile geri dönüşüme de katkı sağlıyoruz. Sokak hayvanlarına yönelik farkındalığın artırılması, yaşam koşullarının iyileştirilmesi, çocuklara ve yetişkin bireylere hayvan sevgisinin aşılanmasını hedefliyoruz. Can dostlarımızın rahat yaşayabilmeleri için onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.