14.06.2021, Pazartesi
16 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanları için mama

Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanları için mama

Haber Merkezi - 9 Mayıs 2021 Pazar - 17:24 Merkezefendi Belediyesinden sokak hayvanları için mama

Merkezefendi Belediyesi’nce üretilen mamalar, tam kapanma döneminde sokak hayvanlarının aç kalmaması adına besleme noktalarına bırakılıyor.

A- A+

Coranavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanma kısıtlamaları döneminde sokak hayvanlarının beslenme kaynağının büyük bölümünü oluşturan kafe ve restoranların kapalı olması ve vatandaşların da sokağa çıkamaması nedeniyle gıda ihtiyacı karşılamakta güçlük çeken can dostlar için Merkezefendi Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamnda Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ndek ullanılabilir atık gıdalardan üretilen mamalar, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin birçok bölgesinde bulunan besleme noktalarına bırakılıyor.

“HER CAN ÖNEMLİ”

Her canın kendileri için önemli olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, can dostları hiçbir şekilde yalnız bırakmadıklarını ifade etti. Doğan, “Pandemi koşullarında besin bulmakta zorlanan can dostlarımızı, Merkezefendi Belediyesi Mama Üretim Tesislerinde atık gıdaların geri dönüşümüyle ürettiğimiz mamalarla düzenli olarak besliyoruz. Hemşehrilerimiz de sevimli dostlarımız için kapılarının önüne bir kap mama, bir kap su bırakarak, onlar için bir iyilik yapabilir. Merkezefendi’deki her cana, her canlıya büyük önem veriyor, bu doğrultuda çalışıyoruz” diye konuştu.