25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden Sevindik’te iftar yemeği

Merkezefendi Belediyesinden Sevindik’te iftar yemeği

Haber Merkezi - 28 Nisan 2022 Perşembe - 18:43 Merkezefendi Belediyesinden Sevindik’te iftar yemeği

Merkezefendi Belediyesi tarafından Sevindik Mahallesi’nde iftar yemeği verildi.

A- A+

Sevindik Kapalı Pazaryeri’nde düzenlenen iftar programına Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftarın ardından konuşan Doğan, “Ramazan ayı süresince mahallelerimizde iftarlarımıza devam ettik. Coşkulu bir şekilde Merkezefendili hemşerilerimizle birlikte bir araya geldik. Yaşadığımız pandemi nedeniyle mahallelerimizde etkinliklerimize ara vermiştik. Ramazanın vermiş olduğu o ruhla birlikte, sizlerle olmak inanın ki bizlere de çok iyi geldi. Sevindikli hemşehrilerimize bir söz vermiştik. İlk yapısal projelerimizi buradan başlayacağız demiştik. Kreşimizi, kadın çocuk yaşam merkezini açtık. Hak edilen hizmeti alacaksınız” dedi.

“EKONOMİK KRİZ CİDDİ BİÇİMDE HİSSEDİLİYOR”

Ekonomik krizin ciddi biçimde hissedildiğini dile getiren Doğan, “Sevindik Mahallemizde çoğu hemşehrimiz asgari ücretle çalışıyor. Aldığınız paranın bir değerinin olmaması, ihtiyaçlarınızı karşılayamamanız, alım gücünün düşmesi, enerji fiyatlarının yükselmesi ekonomik anlamda sizleri sıkıntı içine soktu. Sümer Mahallemize yapmış olduğumuz toplantı ve düğün salonunu sizler ekonomik fiyatlarla kullanabileceksiniz. Açılışını da çok yakın bir tarihte sizlerle birlikte yapacağız” diye konuştu.

“VADİ PARK’A ÇOK CİDDİ BÜTÇE AYIRDIK”

Altyapı çalışmaları nedeniyle Vadi Park’ın kötü bir hale geldiğini söyleyen Doğan, şunları söyledi:

“Vadi Park’a çok ciddi bir bütçe ayırdık. Sevindik Vadi Parkımızı da bu yaz yapacağız. Orada da sizler kır düğün salonu olarak çocuklarınızın düğünlerini yapabileceksiniz. Buranın güvenliği ile ilgili sıkıntılar var. Bunu da çözeceğiz. Oradaki büfe ve kafeleri aktif hale getireceğiz. Spor tesislerini yenileyeceğiz. Yani sizlere bu ekonomik sıkıntıda, bu zor zamanda uygun fiyatlarla hizmet vereceğiz. Hafta sonu bir çay içmeye gidebileceğiniz, bir yemek yemeye gidebileceğiniz bir park haline getireceğiz. Çok ciddi bir bütçeyle Vadi Parkımızı da tamamlayacağız. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, hayırlı ramazanlar diliyorum. Şimdiden de yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutluyorum”

Konuşmanın ardından semazen gösterimi ve Hacivat ile Karagöz oyunu sergilendi.