19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden Şemikler’e yaşam parkı

Merkezefendi Belediyesinden Şemikler’e yaşam parkı

Haber Merkezi - 7 Ağustos 2020 Cuma - 15:13 Merkezefendi Belediyesinden Şemikler’e yaşam parkı

Merkezefendi Belediyesi, Şemikler Vadisi’ni doğal yaşam parkına dönüştürüyor. Projenin ekimde başlayacağı ve önümüzdeki yılın mayıs ayında tamamlanacağı açıklandı.

A- A+

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, doğal yaşım parkı ve mahalleye yapılacak hizmetler ile ilgili vatandaşlarla dün akşam bir araya geldi. Toplantıya Şemikler Mahalle Muhtarı Ali Kuş, meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Toplantıda konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bütçeyi doğru kullanarak, doğru işlere imza atacaklarını söyledi. Doğan, “Hep birlikte, güzel projelerle, bütçeyi doğru kullanarak, sizden gelen talepleri karşılayarak doğru işlere imza atacağız bu dönemde. Göreve gelmeden önce sizlere anlatmış olduğumuz projeleri hayata geçirmemin, sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sizlerden gelen en büyük talep, mahallemize görüntüsüyle yakışmayan Şemikler Vadisi’ydi. Hem göreve gelmeden önce hem de göreve geldikten sonra Şemikler Vadisi’nde keşiflerimizi arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Buraya neler yapılabileceğini konuştuk” dedi.

“EKİM AYINDA KAZMAYI VURULACAK”

Şemikler Vadisi’nin görüntüsünün içler acısı olduğunu belirten Doğan, 3-4 mahalleye hitap edecek bu alanı ıslah edeceklerini, göreve gelirken bunun sözünü verdiklerini ve sözlerini yerine getirmek üzere ilk kazmanın ekim ayında vurulacağını, bölgeyi rekreasyon alanına çevirip hizmete sunacaklarını söyledi. Doğan, sözlerine şöyle devam etti:

“DOĞRU YATIRIMLAR İÇİN SÖZ VERDİK”

“Gerçekleştirdiğimiz projeleri, hizmetleri kendi cebimizden değil sizlerin vergileriyle yapıyoruz. Bizler bütçeyi doğru kullanmak, doğru yatırımlar yapmak için sizlere söz verdik. Sizin vergileriniz, bütçeleriniz çarçur olmasın diye bugüne kadar bekledik. Diğer parklarımız da son hızıyla devam ediyor. Gerçekten bu dönemde temalı parklar, insanların ailecek vakit geçirebileceği parklar çok önemli. Ağustos sonunda açacağımız Masal Parkımızı da Yenişafak ve Şemikler Mahallesi sınırlarında gerçekleştirdik.”

ŞEMİKLER MAHALLESİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Merkezefendi Belediyesi tarafından Şemikler Vadisi’nde 35 bin metrekare alan üzerine yapımı planlanan doğal yaşam parkının inşaatı ekim ayı içerisinde başlayıp, 2021 yılı mayıs ayında tamamlanacak. Yaşam parkında kafeterya, büfe, satış üniteleri, yürüyüş ve koşu yolu, fitness grupları, su değirmeni, şelale, ahşap köprüler, çocuk oyun alanları, ağaç oyun evi, macera parkurları ve piknik alanları yer alacak. Gerçekleştirilecek olan çalışmalar sırasında hiçbir doğal unsura zarar verilmeyecek.