30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesi’nden otizmli çocuklar için çok amaçlı spor sahası

Haber Merkezi - 1 Ekim 2020 Perşembe - 15:15 Merkezefendi Belediyesi’nden otizmli çocuklar için çok amaçlı spor sahası

Merkezefendi Belediyesince, Dentaş Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören otizmli çocuklar için çok amaçlı spor sahası kazandırıldı.

A- A+

Otizmli çocuklar için inşa edilen spor sahasında basketbol, voleybol, tenis ve diğer saha sporları oynanabilecek şekilde tasarlandı. Çocukların bir yandan fiziksel ve mental becerilerini geliştirmesi bir yandan da birlikte güzel vakit geçirmelerini sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak ilçe genelimizdeki faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın yanında ‘sosyal belediyecilik’ anlayışıyla hemşerilerimize dokunuyoruz” dedi.

Özel çocukların eğitim gördüğü Dentaş Özel Eğitim Uygulama Okulu bahçesine çok amaçlı bir spor salonu kazandırdıklarını kaydeden Doğan şöyle konuştu: “Özel öğrenciler bu sahada daha güzel, daha faydalı vakit geçirerek kendilerini hem fiziksel hem de mental olarak geliştirebilecek. Merkezefendi Belediyesi olarak özel çocuklarımızın, özel hemşerilerimizin her zaman yanındayız.”

“BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR EDERİZ”

Dentaş Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mitat Mastan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a yaptığı çalışma için teşekkür etti. Mastan, “Otizmli bireylerde, genellikle kas tonu zayıflaması ve koordinasyon problemlerine sıklıkla karşılaşılır. Bu nedenle Otizmli bireylerin fiziksel becerilerinin geliştirilmesi çalışmaları oldukça önemlidir. Merkezefendi Belediyesi tarafından öğrencilerimiz için yapılan spor sahasında, öğrencilerimiz hem takım sporlarına katılıyor hem de sosyal iletişim becerileri, ince ve kaba kas gelişiyor. Bizlerin, özel çocuklarımızın yanında olan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.