Merkezefendi Belediyesinden öğrenim yardımı alacaklar açıklandı – D20Haber
30.11.2023, Perşembe
12 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden öğrenim yardımı alacaklar açıklandı

Merkezefendi Belediyesinden öğrenim yardımı alacaklar açıklandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Kasım 2023 Pazartesi - 12:45Güncelleme: 6 Kasım 2023 Pazartesi - 19:14
Merkezefendi Belediyesinden öğrenim yardımı alacaklar açıklandı

Merkezefendi Belediyesinden 8 ay boyunca eğitim yardımı alacak 4 bin öğrenci belirlendi.

Merkezefendi Belediyesi, ilçe sınırlarında ikamet eden, 5. ile 12.sınıflar arasında öğrenim gören 4 bin öğrencinin yararlanabileceği öğrenim yardımı sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler, https://www.merkezefendi.bel.tr/ogrenim-yardimi/sonuclar/ adresinden sonuçları öğrenebilecek.

Sonuçlara göre öğrenim yardımını almaya hak kazanan 4 bin öğrenciye 8 ay boyunca aylık 400 TL destek sağlanacak. Öğrenim destekleri, öğrencilerin hesaplarına yatırılacak.

Haberin DevamıReklam
Nüfusuna oranla öğrencilere en fazla destek sağlayan belediyelerden birisi olduklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendimizde yaşayan binlerce çocuklarımızın heyecanla beklediği öğrenim yardımı sonuçlarını açıklandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimize 8 ay boyunca öğrenim desteği sağlayacağız. Geçen yıl 200 TL olan öğrenim desteğini bu yıl yüzde yüz artırarak 400 TL’ye çıkarttık. Aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla binlerce öğrencimize aylık 400 TL öğrenim desteği sağlayacağız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin her zaman yanındayız. Öğrenim desteğinden yararlanacak olan tüm öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.