15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden öğrencilere tercih danışmanlık hizmeti

Merkezefendi Belediyesinden öğrencilere tercih danışmanlık hizmeti

Haber Merkezi - 25 Temmuz 2022 Pazartesi - 13:58 Merkezefendi Belediyesinden öğrencilere tercih danışmanlık hizmeti

Merkezefendi Belediyesince, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılı olan öğrencilere yönelik YKS Tercih Danışmalık Hizmeti verileceğini bildirildi.

A- A+

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla gözler üniversite tercihlerine çevrildi.  Merkezefendi Belediyesi ile Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğinde öğrencilerin tercihlerini doğru ve bilinçli şekilde yapmalarına destek olmak amacıyla ücretsiz ‘YKS Tercih Danışmalık Hizmeti’ verilecek.

Uzmanların, hedeflerindeki üniversiteye gidebilmeleri için doğru tercih yapmalarında yardımcı olacağı hizmet, 27 Temmuz Çarşamba günü başlayıp 5 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek. Danışmanlık hizmeti, her gün saat 10.00 ile 18.00 arasında Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphane’de verilecek. 444 8 662 numaralı hattan ‘YKS Tercih Danışmanlık Hizmeti’ hakkında detaylı bilgi alınabilecek ve randevu oluşturulabilecek.

Haberin DevamıReklam

“GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Eğitime her zaman öncelik verildiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak öğrencilerimizin, gençlerimizin her zaman olduğu gibi bu önemli tercih döneminde de yanlarındayız. Gençlerimizin üniversite seçimlerinde en doğru tercihi yapabilmeleri adına danışmanlık hizmetini bu sene de vereceğiz. Puan ve diğer sayısal sonuçlarla birlikte adayların ilgi alanları, eğitim için başka bir şehirde yaşamak isteyip istemedikleri, yetenekli oldukları alanlar ve daha birçok etken konusunda uzmanlarımız gençlerimize yardımcı olacak. Gençlerimizin en doğru, en güzel şekilde yaşamaları için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.