09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden mobil sosyal yardım aracında...

Merkezefendi Belediyesinden mobil sosyal yardım aracında psikolojik destek hizmeti

Haber Merkezi - 1 Temmuz 2022 Cuma - 12:00 Merkezefendi Belediyesinden mobil sosyal yardım aracında psikolojik destek hizmeti

Merkezefendi Belediyesi tarafından Mobil Sosyal Yardım Aracında psikolojik destek hizmeti verilmeye başlandığı bildirildi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi bünyesinde kurulan Aile Rehberlik Merkezi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara ücretsiz hukuksal, psikolojik danışmanlık ve beslenme danışmanlığı desteği sağlamayı sürdürüyor. Bu kapsamda, Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde verilen psikolojik destek hizmetinin ‘Mobil Sosyal Yardım Aracı’nda da verileceği belirtildi.

Destek kapsamında bireysel terapi, aile içi ilişki ve iletişim sorunları, okula hazırlık süreci ve uyum sorunları, arkadaş ilişkileri ile ilgili sorunlar, dikkat eksikliği, depresyon, mutsuzluk, kaygı ve korkular, travma, fiziksel ve duygusal istismar; bilgisayar, telefon, internet bağımlılığı gibi konular yer alıyor.

Hizmetten yararlanmak isteyen Merkezefendililerin http://merkezefendi.bel.tr/aile-rehberlik-merkezi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı hattan kayıt oluşturarak randevu almaları gerektiği kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

“İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR”

Araçta sağlanan psikolojik desteğin hem Denizli hem de Türkiye’de ilk uygulama özelliği taşıdığını dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hayatın akışında ortaya çıkabilecek problemlerle baş etmekte zorluk yaşayan hemşehrilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Psikolojik Destek Hizmetimiz sayesinde hemşehrilerimizin sorunlarına çözüm buluyoruz. Psikolojik sorunların öncelenmediği ve bu konuda yardım almakla ilgili önyargıların olduğu bir toplumuz. Böyle bir toplumda, bu hizmetimiz, onlara bakış açısının olumluya doğru yönelmesini sağlıyor. Hemşehrilerimize dost bir şekilde, aileleri gibi davranıyor, onların bu zorlu süreçlerinde yanlarında oluyoruz. Hizmetimizden yararlanan hemşehrilerimizden de olumlu geri dönüşler alıyoruz. Merkezefendi ve Merkezefendililer için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.