14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden küçükbaş hayvan desteği

Merkezefendi Belediyesinden küçükbaş hayvan desteği

Haber Merkezi - 6 Haziran 2021 Pazar - 13:15 Merkezefendi Belediyesinden küçükbaş hayvan desteği

Merkezefendi Belediyesi, üreticilere fidan dağıtımının ardından, şimdi de küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirecek. Destekten yararlanmak isteyenler için başvuru süreci başladı.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, kadın üreticilere ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ doğrultusunda küçükbaş hayvan desteği sağlayacak. İlçenin Altındere, Yeşilyayla, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi ve Salihağa hahallelerinden başlamak üzere kadın üreticilere Tarsim sigortalı, merinos ve merinos melezi cinsi 5 koyun ile 1 koç verilecek. Kadın üreticilere 3 aylık yem desteği de sağlanacak.

Küçükbaş hayvan desteğinden yararlanmak isteyen kadın üreticiler, 2 Temmuz Cuma gününe kadar Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne başvurularını gerçekleştirebilecek. Dağıtımla ilgili 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alınabilecek.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, üretimin kendileri için çok önemli olduğunu, ilçede insan ve üretim odaklı projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Doğan, “Pandemi doğanın, suyun, tarımın ne kadar önemli olduğunu, üretmenin ne kadar önemli olduğunu bizlere öğretti. Sizler zaten bunun değerini biliyorsunuz. Hayvancılıkla uğraşıyorsunuz. Zor şartlar altında çalışıyorsunuz. Emeğinizle çalışıyorsunuz. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren üretim dedik. Üretim bizim için çok önemli. Bu anlamda, bu dönemde yerel yönetimlerden o dev, mega projelerden daha çok, insan odaklı, üretime dayalı projeler çıkmasını düşündük. Bu şiarla da arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle birlikte iki yılı aşkın süredir çalışıyoruz. Geçen sene de bu sene de fide desteğinde bulunduk. Küçükbaş hayvan desteğimiz olacak. İlk etapta 5 koyun, 1 koç desteğimiz olacak” dedi.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Kadın üreticilerin ticari hayatta daha çok söz sahibi olmasını istediklerini ve onlara her türlü desteği vereceklerini kaydeden Doğan, “Üreticinin yanında olduğumuzu hissettirmek için, üretimi desteklediğimiz için bu çalışmaları yapıyoruz. Yaşanan süreçle birlikte ekonomik sıkıntılarınızın farkındayız ve bu anlamda bir katkı sağlamak için de yapıyoruz. Bu başvurunun en önemli şartı kadın üretici olmak. Bu dönemde kadınlara biraz daha fazla yer vermek, ekonomik anlamda desteklemek istiyoruz. Kadınların biraz daha güncel hayatta, ticari hayatta yer bulmasını, söz sahibi olmasını istiyoruz. Bu anlamda bu yola çıkarken ben sizlere güvendim. Şimdi de destek verme sırası bir kadın belediye başkanı olarak bende. Her türlü desteğe açığız” diye konuştu.