01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden kadın girişimciler ile kooperatifleri...

Merkezefendi Belediyesinden kadın girişimciler ile kooperatifleri bir araya getirecek festival

Haber Merkezi - 8 Kasım 2021 Pazartesi - 11:31 Merkezefendi Belediyesinden kadın girişimciler ile kooperatifleri bir araya getirecek festival

Merkezefendi Belediyesi tarafından 17-19 Aralık tarihlerinde Kadın Emeği Festivali düzenlenecek. Festival ile ilgili konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Öncelikli amacımız kadınlarımızın üretmesi ve dayanışma kurması” dedi.

A- A+

Kültür ve sosyal etkinlikler kapsamında çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, kadın girişimciler ve kadın kooperatiflerinin bir araya geleceği Kadın Emeği Festivali düzenliyor. 17-19 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek festival Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Festival kapsamında satış stantları, atölyeler, konserler, söyleşiler ile sürpriz etkinliklerin olacağı ifade edildi.

18 yaş ve üzeri kadınların katılacağı festivale katılmak isteyenlerin 17 Kasım çarşamba gününe kadar Merkezefendi Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabileceği kaydedildi.

“AMACIMIZ KADINLARIN ÜRETMESİ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak el emeği üreten kadınlar, kadın girişimciler ve kadın kooperatiflerini bir araya getireceğimiz festivali, ilçemizde ilk kez düzenleyeceğiz. Kadın girişimcilerimize yerel yönetimlerin ve özellikle belediyelerin her zaman destek vermesi gerekiyor. Bu noktada da böyle etkinliklerin olması büyük önem taşıyor. Kadın bir belediye başkanı olarak Merkezefendi’de kadınlarımıza ve çocuklarımıza öncelik veriyoruz. Kadının üretmesi, ekonomik olarak güçlenmesi, becerilerini geliştirerek hayatın içinde yer alması geleceğimiz için çok önemli. Kadınlar ne kadar çok üretirse, üretimde ne kadar çok etkin rol alırsa toplumumuz da o kadar gelişir. Öncelikli amacımız kadınlarımızın üretmesi ve dayanışma kurmaları. Bu anlamda üç gün sürecek olan festivalimize tüm girişimci kadınlarımızı bekliyorum” diye konuştu.