23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı...

Merkezefendi Belediyesinden Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı hizmeti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mayıs 2022 Salı - 12:12Güncelleme: 24 Mayıs 2022 Salı - 12:36
Merkezefendi Belediyesinden Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı hizmeti

Merkezefendi Belediyesi tarafından Aile Rehberlik Merkezi’nde, Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandığı belirtildi.

Sağlık toplum hedefiyle çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, bu kapsamda Aile Rehberlik Merkezi’nde Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Ağırlık kontrolü, hastalıklara yönelik beslenme tedavisi, kullanılan ilaçlara yönelik beslenme tedavisi, gebelerde sağlıklı beslenme, ek besine geçişte sağlıklı beslenme, çocuklarda, yetişkinlerde ve yaşlılarda sağlıklı beslenme konularında destek sağlanacağı kaydedildi.

Hizmetten yararlanmak isteyenlerin hastane ya da aile hekimliğinde yaptırdıkları detaylı kan tetkikleri sonrası, https://www.merkezefendi.bel.tr/aile-rehberlik-merkezi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden randevu alabileceği belirtildi.

“BİRÇOK HASTALIK BESLENME PROBLEMLERİNE DAYANIYOR”

Haberin DevamıReklam

Birçok hastalığın beslenme problemlerine dayandığını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çağdaş sağlık anlayışına göre bireyin fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden tam anlamıyla sağlıklı olması, koruyucu sağlık önlemlerinin alınmasına bağlıdır. Koruyucu sağlık önlemlerinin en başında ise beslenme geliyor. Merkezefendi Belediyesi olarak bu düşünce ile Aile Rehberlik Merkezimizde ‘Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı’ hizmetini başlattık. Sağlıklı ve bilinçli bir Merkezefendi için başlattığımız hizmet ile kulaktan dolma bilgiler sonucu yapılan hataların önüne geçmek istiyoruz. Gelecek nesillerin daha sağlıklı yetişmesi ve sağlıklı toplumun oluşması amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.