29.11.2020, Pazar
3 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesinden çocuklara Masal Parkı

Haber Merkezi - 24 Nisan 2020 Cuma - 20:51 Merkezefendi Belediyesinden çocuklara Masal Parkı

Merkezefendi Belediyesi, içerisinde masal şatosu, masal kahramanları ve masal anlatan ağaçlar bulunacağı Masal parkı’nın çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili konuşan Merkezfendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocukların bu parklarda koşup oynayacağı zamanların yakın olduğunu belirtti.

A- A+

Servergazi Mahallesi’nde bir süre önce yapımını tamamlanan ve tamamı atık malzemelerden oluşan Geri Dönüşüm Parkı’ndan sonra Merkezefendi Belediyesi, şimdi de Masal Parkı’nın çalışmalarını sürdürüyor. Yenişafak Mahallesi’nde yapımına başlanan parkta masal şatosu, masal kahramanları ve masal anlatan ağaçlar bulunacak.

GERİ DÖNÜŞÜM PARKI ÇOCUKLARI BEKLİYOR

Merkezefendi Belediyesi ilçede çocuklara yönelik farklı yatırımlarını sürdürüyor. Servergazi Mahallesi’nde yapımı bir süre önce tamamlanan Geri Dönüşüm Parkı çocukların kullanımını bekliyor.

Tamamı plastik, metal ve cam atıklardan oluşan parkın adı da aslına uygun olarak Geri Dönüşüm Parkı olarak kondu. Parka ilişkin açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocuklara seslendi. Doğan, “Sevgili çocuklar, okullarınız kapalı, sokağa da çıkamıyorsunuz biliyorum. Ama size çok güzel bir haberim var. Virüs salgını bitip mutlu günlerimize yeniden döndüğümüzde Merkezefendi’de birbirinden güzel parklar sizleri bekliyor olacak. Servergazi Mahallesi’nde sizin için yaptığımız geri dönüşüm parkı, metal, plastik ve cam atıkların yeniden değerlendirilmesiyle ortaya çıktı. Eminim sizin de çok ilginizi çekecek” dedi.

MASAL PARKI’NDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Merkezefendi’de çocukları masal dünyasına taşıyacak bir parkın hazırlıklarını da sürdürdüklerini dile getiren Doğan, “Yenişafak Mahallesi’ndeki Masal Parkımızda masal şatosu, kahramanlar, masal anlatan ağaçlar olacak. Siz eğlenirken büyükleriniz de keyifli vakit geçirecek”şeklinde konuştu.

Çocukların bu parklarda koşup oynayacağı zamanların yakın olduğunu belirten Doğan, çocuklara, “Siz şimdi evde kalın, biz sizin için çalışıyoruz” mesajı verdi.