09.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden çocuklar için oyun otobüsü

Merkezefendi Belediyesinden çocuklar için oyun otobüsü

Haber Merkezi - 24 Ekim 2022 Pazartesi - 16:14 Merkezefendi Belediyesinden çocuklar için oyun otobüsü

Merkezefendi Belediyesince, pazar alışverişine giden ailelerin 3-7 yaş aralığındaki çocuklarını bırakabilmeleri için oyun otobüsü projesi hayata geçirildi.

A- A+

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında bakımı ve tasarımı Merkezefendi Belediyesince yapılan ‘Oyun Otobüsü’ hizmete alındı. Otobüs, 3-7 yaş grubu çocukların sosyalleştiği, oyun oynadığı ve kaliteli vakit geçirdiği bir alana dönüştürüldü.

Haftanın belirli günlerinde mahallelerdeki pazar yerlerine giden otobüse, ailelerin gönül çocuklarını bırakrak alışverişlerini rahat bir şekilde gerçekleştirdiği belirtildi. Okul öncesi öğretmenlerin çocuklarla ilgilendiği ‘Oyun Otobüsü’nün içerisinde faaliyet masaları, oyuncaklar, kırtasiye malzemeleri, kitaplar, akıl oyunları, oyun hamurları gibi tüm eğitim araç ve gereçleri bulunduğu kaydedildi. Aynı zamanda öğretmenler tarafından ailelere de çocuk sağlığı ve hastalığı, aile iletişimi, kadın sağlığı gibi konularda bilgi verildiği ifade edildi.

Haberin DevamıReklam

Çocuklar için projeler üretmeye ve uygulamaya devam edeceklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Oyun Otobüsü’nden hem çocukların hem de ailelerinin memnun olduğunu dile getirdi. Doğan, “İlçemizde her alanda fırsat eşitliği yaratmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar sağlıktan spora, eğitimden kültüre birçok konuda çocuklarımız için çalışmalar gerçekleştirdik. Hiçbir çocuğumuzun, diğer çocuklardan geri kalmasını istemiyoruz. Bu anlamda da özellikle eğitim alanında projeler üretiyoruz. Oyun Otobüsü uygulamamızla hem çocuklarımız kaliteli ve doğru vakit geçirecek hem de ailelerimiz alışverişlerini rahatça yapacak. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.