Merkezefendi Belediyesinden çiftçiye mazot desteği – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden çiftçiye mazot desteği

Merkezefendi Belediyesinden çiftçiye mazot desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Mart 2024 Cuma - 14:10Güncelleme: 8 Mart 2024 Cuma - 14:10
Merkezefendi Belediyesinden çiftçiye mazot desteği

Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, yeni dönemde hayata geçireceği projelerinin arasında ekonomik sıkıntılar çeken çiftçileri unutmadı. Doğan, önümüzdeki dönemde her çiftçiye yıllık 400 litre mazot yardımında bulunacaklarını açıkladı.

Tarımsal üretiminde yapıldığı Merkezefendi ilçesinde, maliyet artışları nedeniyle sıkıntılı günler geçiren çiftçilere Merkezefendi Belediyesinden önemli bir destek açıklaması geldi. Kırsal Kalkınma Eylem Planı’nı hayata geçirilerek çiftçilere ve üreticilere mazot desteği sağlanacağı bildirildi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın 60+1 Projesi arasında çiftçilere sağlanacak mazot desteğine de yer verildi. Sosyal belediyecilik anlayışının gerekliliklerini 5 yıldır yerine getirdiklerini söyleyen Şeniz Doğan, üretimin olması için üreticinin en ufak kaygı yaşamaması gerektiğini belirtti.

Çiftçilerin zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Doğan, “Artan mazot fiyatları nedeniyle üreticilere ekonomik yönden destek olmak amacıyla mazot desteği sağlayacağız. Merkezefendimizde tarım ve hayvancılığı desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz. Çiftçilerimiz zarar görmesin, emeklerinin karşılığını alabilsinler birçok kez destekte bulunduk. Şimdi bu desteklerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Geçtiğimiz 1 yılda yüzde 100 oranında zamlanan mazot fiyatları çiftçimizin belini büktü. Önümüzdeki dönemde her bir çiftçimizi yıllık 400 litre mazot yardımıyla da destekleyeceğiz” dedi.

Doğan, açıkladıkları birbirinden değerli projelerin halk nezdinde büyük destek gördüğünü kaydederek,, “Her bir proje Merkezefendi için bir şans. Merkezefendi halkı, önümüzdeki dönemde ilçenin daha da gelişeceğine ve güzelleşeceğine inanıyor” ifadelerini kullandı.