22.01.2021, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesinden ‘Çare Kapınızda’ projesi

Haber Merkezi - 9 Ocak 2021 Cumartesi - 13:05 Merkezefendi Belediyesinden ‘Çare Kapınızda’ projesi

Merekezefendi Belediyesince başlatılan ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ projesiyle ekipler, ilçe genelinde kapı kapı dolaşarak sorunları yerinde tespit edecek.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda vatandaşın ihtiyaçlarının ve isteklerinin doğrudan karşılanması için ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ projesi başlatıldı.

Proje çerçevesinde oluşturulan ekipler, pandemi kurallarına uygun olarak ev ev, kapı kapı dolaşarak belediyeye gidemeyen, sorunlarını iletemeyen ilçe halkının sorunlarını tespit ederek en hızlı biçimde çözüm üretecek. Görüşme esnasında gelen istek ve şikâyetler not alınarak gerekli birimlere veya kurumlara aktarılacağı ve takibinin yapılacağı belirtildi.

Altındere Mahallesi’nde başlayan programa Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı. Kapı kapı dolaşan Doğan, kendisine belirtilen ihtiyaçları ve talepleri çözümü için talimat verdi. ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ ekipleri, Büyükşehir yasası öncesinde köy statüsünde olan ve yasa sonrasında Merkezefendi sınırlarına dâhil olan mahallelerden başlayarak, ev ev dolaşmaya devam edeceği kaydedildi.

“DERTLERİ DERT YERİNDE DİNLİYORUZ”

Vatandaşın belediyeye değil, belediyenin vatandaşın kapısına gittiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, başlatılan projeyle vatandaşların taleplerini en hızlı şekilde çözeceklerini söyledi. Doğan, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Huzuru, memnuniyeti yüksek olan bir ilçe için projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Hemşehrilerimizin talepleri, istekleri ve görüşleri bizler için önemli.Belediyemize çeşitli nedenlerle gelemeyen, sorunlarını iletemeyen hemşehrilerimizi kapı kapı ziyaret ederek söz verdiğimiz gibi dertleri dert yerinde dinliyor ve en hızlı biçimde çözüm üretiyoruz.Artık Merkezefendi’de hiçbir çocuğumuz üşümeyecek ve yatağa aç girmeyecek. Hiçbir hemşehrimizin sorunu çözümsüz kalmayacak. Her şey Merkezefendi ve her şeyin en iyisini hakeden Merkezefendililer için” diye konuştu.